آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در تبریزآغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در تبریز

تبریز – ایرنا – فرمانده سپاه عاشورا گفت: رزمایش دفاع بیولوژیک با همکاری سه هزار نفر در تبریز آغاز شد.

سردار عابدین خرم روز جمعه در گفت‌ و گویی اظهار کرد: در رزمایش دفاع بیولوژیک یگان‌های تابع نیروی زمینی سپاه شامل تیپ حضرت امام زمان (عج)، لشکر ۳۱ عاشورا و گروه ۶۰ رسالت در قالب ۲۰۰ دستگاه همکاری و مشارکت دارند.

وی گفت: این افراد در کنار دیگر مدافعان سلامت، سراسر تبریز و به ویژه مناطق پرخطر اعلام شده را با محلول‌های خاص ضد عفونی می‌کنند.

سردار خرم همچنین از انجام این رزمایش در شهرستان‌های میانه، مرند، مراغه، شبستر، سراب و اهر نیز خبر داد.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به همکاری سه هزار نفر نیروی گردان جنگ نوین متخصص و بسیجیان در رزمایش زیستی، اظهار کرد: این کارها لازم است، اما کافی نیست و مردم باید رعایت کرده و در خانه بمانند تا شاهد پر شدن ظرفیت بیمارستان‌ها و خستگی بیش از حد کادر درمان نباشیم.

سردار خرم با اشاره به تولید ماسک و لباس توسط نیروهای بسیجی سپاه خاطرنشان کرد: تولید این اقلام بهداشتی همچنان ادامه دارد.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان آذربایجان شرقی به یک هزار و ۱۹۰ نفر و جان باخته ها به ۱۱۴ نفر رسیده است.

توزیع ۴۰۰ بسته بهداشتی در محلات حاشیه‌نشین تبریز

با حضور رییس جمعیت هلال احمر، ۴۰۰ بسته بهداشتی اهدایی در محلات حاشیه‌نشین توزیع و همچنین این محلات گند زدایی شد.

در راستای عملیلت مقابله با کرونا و گندزدایی از محلات پرخطر، ساکنان محله ملا زینال تبریز مورد غربالگری و تب سنجی قرار گرفته و ضدعفونی و گندزدایی انجام شد.

اعضای تیم سحر جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی با حضور در محله ملا زینال تبریز ضمن ضدعفونی معابر و گند زدایی کوچه ها،  اقدام به توزیع ۴۰۰ بسته مواد بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در میان خانواده ها کردند.نوشته آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در تبریز اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *