تعیین جنسیت در سونوی nt، ممکنه اشتباه باشه؟

0
42آیا در سونو ان تی جنسیت جنین ممکن است اشتباه شود؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۲۷ ساله ام. ۹ماه است ازدواج کردم. بارداری دوم که در بارداری اول به علت نداشتن قلب در هفته ۸ سقط داشتم. الان ۱۵ هفته و ۵ روز هستم. حرکات جنین از چه ماهی حس می شود؟ من گاهی پرش هایی در شکم احساس می کنم. آیا همان حرکات است؟ البته خیلی خفیف است. دیروز متوجه حرکات نشدم. آیا مشکلی پیش آمده است؟ سوال دیگر اینکه آیا در سونو ان تی جنسیت جنین ممکن است اشتباه شود؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
نگران نباشید. در این سن از بارداری شاید حرکات جنین آنقدرها هم که فکر می کنید قوی نباشد. اگر سونوگرافی ها و غربالگری ها را به موقع انجام داده اید و مشکلی وجود نداشته استرس نداشته باشید و اصلا در این سن از بارداری هم لازم نیست که کنترل حرکات جنین داشته باشید. سن حاملگی تان که بالا برود در صورت لزوم پزشک معالج به شما آموزش می دهد که چطور بعد از صرف غذا حرکات جنین را چک کنید. در ضمن همانطور که قبلا هم بارها گفتیم دستگاه های تشخیصی اغلب یک درصدی از خطا را به عنوان خطای پایه دارند که حدود سه درصد است و این میزان خطا برای آن دستگاه پذیرفته شده است. سونوگرافی هم از این قاعده کلی مستثنی نیست.

پاسخ دکتر مریم یزدانی، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز، در سونوگرافی ان تی ما به جنسیت جنین نگاه نمی کنیم. در طی این نوع سونوگرافی، متخصص مربوطه با بررسی ابعاد و اندازه های جنین، ابتلای او به بیماری سندروم داون و برخی از ناهنجاری های کروموزومی و مشکلات قلبی مادرزادی را بررسی می کند.
 نوشته تعیین جنسیت در سونوی nt، ممکنه اشتباه باشه؟ اولین بار در نی نی بان پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید