شیوع کرونا در کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا

0
13شیوع کرونا در کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا

تهران – ایرنا- وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که شماری در دو کشتی بیمارستانی که برای درمان بیماران به نیویورک و لس آنجلس اعزام شدند به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ژنرال پُل فردریکس مسؤول پزشکی در ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: موارد ابتلا به کرونا مربوط به کسانی است که در این دو کشتی بیمارستانی پذیرش شدند.

از سوی دیگر جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون گفت: کشتی بیمارستانی کامفورت که در نیویورک پهلو گرفته است بیماران را بدون درنظر گرفتن نوع بیماری پذیرش خواهد کرد.

دو کشتی بیمارستانی کامفورت و مرسی متعلق به نیروی دریایی آمریکا وارد بندر نیویورک و لس آنجلس شدند تا به بیمارستان ها این دو شهر کمک کنند.

این دو کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا برای پذیرش بیماران و کاهش فشار به بیمارستان‌ها در بنادر دو شهر نیویورک و لس آنجلس پهلو گرفتند.

پیش تر نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: کشتی کامفورت در خدمت بیماران ویروس کرونا نخواهد بود بلکه به تناست طیف گسترده و متنوعی از مراقبت‌های پزشکی از جمله جراحی‌های عمومی و مراقبت‌های ویژه برای بزرگسالان را انجام دهد تا بیمارستان‌های نیویورک بتوانند روی درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا متمرکز شوند.

تعداد مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا کنون، ۳۵۶ هزار و ۹۴۲ نفر اعلام شده است و ۱۰ هزار و ۵۰۴ نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

ویروس کرونا برای نخستین بار ۱۲ دسامبر (آذر/دی) گذشته در چین و در شهر «ووهان» شیوع یافت اما پکن به طور رسمی اواسط ژانویه (دی/بهمن) آن را اعلام کرد.

این ویروس بسرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان سرایت و اکثر کشورها را درگیر کرده است.نوشته شیوع کرونا در کشتی بیمارستانی نیروی دریایی آمریکا اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید