صرفه جویی ۷۵ میلیون یورویی رئالی‌ها با فروش بازیکنان خود

0
14


بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مسابقات فوتبال، بسیاری از تیم‌ها با ضرر‌های مالی بزرگی مواجه شدند. تیم فوتبال رئال مادرید از تیم‌هایی است که ضرر هنگفتی کرده است. مسئولان این تیم در نظر دارند تا با فروش بعضی بازیکنان گران قیمت خود، این ضرر را جبران کنند.

مسئولان کهکشانی‌ها قصد دارند تا با فروش گرت بیل، خامس رودریگز، ماریانو دیاز و آلوارو اوریوزولا ستارگان گران قیمت و ناکارآمد خود تا مبلغ ۷۵ میلیون یورو در مخارج خود صرفه جویی کنند. البته این مبلغ مجموع دستمزد این بازیکنان با پاداش‌های آن‌ها است.

اولین گزینه خروجی تیم رئال مادرید گرت بیل است. این بازیکن با ۲۹ میلیون یورو گران قیمت‌ترین بازیکن رئالی‌ها است. این بازیکن بر خلاف قیمت گرانش برای کهکشانی‌ها بسیار نا کارآمد بوده است. با توجه به مشکلات او با زیدان سرمربی رئال مادرید باید خروج او را در نقل و انتقالات تابستانی قطعی بدانیم.

خامس رودریگز بازیکن دیگری است که مورد توجه زیدان نبوده است و از تیم کنار گذاشته شده است. این بازیکن در این فصل تنها در ۱۳ بازی برای کهکشانی‌ها به میدان رفته است که حاصل آن زدن ۱ گل و ثبت ۲ پاس منجر به گل بوده است. این آمار یک بازیکن معمولی سطح پایین است نه یک بازیکن گران قیمت تیم رئال مادرید و با فروش او حدود ۱۶.۵ میلیون یورو در مخارج این تیم صرفه جویی می‌شود.

ماریانو دیاز بازیکن نا کارآمد دیگری است که از زمان پیوستنش به کهکشانی‌ها و پوشیدن پیراهن شماره ۷ که پیش از این در اختیار کریستیانو رونالدو بود تحت فشار بود. با فروش این بازیکن حدود ۸ میلیون یورو در هزینه‌های تیم رئال مادرید صرفه جویی می‌شود.

آلوارو اوریوزولا بازیکن تیم رئال مادرید که در حال حاضر به صورت قرضی در تیم فوتبال بایرن مونیخ بازی می‌کند از دیگر گزینه‌های خروجی این تیم است. این بازیکن در پست دفاع راست بازی می‌کند و در سال ۲۰۱۸ به کهکشانی‌ها پیوست. با بازگشت احتمالی اشرف حکیمی به تیم رئال مادرید که او هم در پست دفاع راست بازی می‌کند دیگر نیازی به اوریوزولا در تیم نیست.

تیم رئال مادرید پیش از شیوع ویروس کرونا در وضعیت مالی خوبی قرار داشت و تنها ۵۲ درصد از میزان درآمد این تیم به پرداخت دستمزد بازیکنان، کادر فنی و کارکنان اختصاص داده می‌شد. پس از شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمد این تیم، در حال حاضر مسئولان این تیم ۷۰ درصد از درآمد خود را باید برای پرداخت حقوق صرف کنند. اگر مادریدی‌ها بازیکنان گران قیمت خود را نفروشند از نظر مالی دچار بحران بزرگی می‌شوند.نوشته صرفه جویی ۷۵ میلیون یورویی رئالی‌ها با فروش بازیکنان خود اولین بار در روز نو پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید