هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده استهفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است

کرج – ایرنا – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت : هفت نقاهتگاه باهمکاری نهادها و ادارات این استان برای استراحت بیماران بهبودیافته کرونایی پیش بینی شده است.

دکتر حسن اینانلو  روز جمعه به ایرنا گفت : از این تعداد ۲ نقاهتگاه در کرج و پنج نقاهتگاه در شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد ، طالقان  و فردیس اختصاص یافته است .

وی بیان داشت : دراین مکان ها بیمارانی که برای استراخت پس از بیمارستان مکانی ندارند تا زمان بهبودی کامل استراحت خواهند کرد.

اینانلو گفت : این مکان ها با همکاری استانداری ، شهرداری ها و سپاه  اختصاص یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار داشت : برای مهار کرونا بیشتر اصناف استان تا ۱۵ فروردین ماه جاری تعطیل است و در بخش اداری نیز تمهیداتی پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد که تمام صنوف به جز سوپر مارکت ها، قصابی ها، نانوایی ها ، داروخانه ها و جایگاه های عرضه سوخت باید بسته باشد.

 از ابتدای شیوع کرونا در استان البرز تاکنون ۲ هزارو ۲۶۰ بیمار مشکوک و قطعی ابتلا به کرونا در مراکز درمانی استان تحت درمان قرار گرفته اند که در این مدت ۱۱۵ بیمار قطعی کرونا و ۶۹ بیمار مشکوک در استان جان باخته اند.

اکنون ۴۸۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.

استان البرز در مسیر مسافران ۱۴ استان کشور قرار دارد.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۹۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.نوشته هفت نقاهتگاه برای بیماران کرونایی البرز پیش بینی شده است اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *