کاهش عجیب آمار گلزنی مسی؛ پایان فوق ستاره نزدیک است؟

0
19آمار گلزنی های لیونل مسی برای بارسا در فصل جاری بسیار کمتر از حد انتظار بوده است

کاهش آمار گلزنی مسی

بارسلونا شنبه شب در زمین سلتا با تساوی ۲-۲ متوقف شد تا در کورس قهرمانی دو امتیاز حساس را از دست بدهد.

هر دو گل بارسا را لوئیس سوارز و روی دو پاس لیونل مسی به ثمر رساند ولی گل دقیقه ۸۸ یاگو آسپاس آب سردی برود بر پیکره مسی و هم تیمی هایش تا در نهایت بازی ۲-۲ به اتمام برسد.

هرچند مسی دو پاس گل داد و تعداد پاس گل هایش را به ۱۷ در فصل جاری رساند(بیشتری از هر بازیکنی در لالیگا) ولی بازهم در امر گلزنی ناکام ماند. آخرین گل مسی برای بارسا به بازی با لگانس بر می گردد که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و او در سه بازی اخیر برابر سویا، بیلبائو و سلتا نتوانسته برای آبی اناری ها گلزنی کند.

تعداد گل های مسی در لالیگا به فاصله شش هفته تا پایان، ۲۱ گل است و در همه رقابت ها نیز تنها ۲۶ گل به ثمر رسانده است.

آمارها نشان می دهند که در دوران حضور کیکه ستین، مسی ۱۶ بازی انجام داده و در ۱۰ تای شان نتوانسته هیچ گلی به ثمر برساند. او در دوران حضور تاتا مارتینو(فصل ۱۴-۲۰۱۳) نیز توانست ۴۱ گل در طور فصل به ثمر برساند اما با شرایط فعلی و به فاصله شش هفته تا پایان لالیگا، بعید است به این رکورد برسد.

آخرین بار که مسی نتوانست به مرز ۴۰ گل در یک فصل برسد، به اولین فصل حضور پپ گواردیولا در بارسا بر می گردد که ۳۸ گل به ثمر رساند(فصل ۰۹-۲۰۰۸).

در ۱۰ فصل گذشته اما مسی حداقل موفق به ثبت ۴۰ گل برای بارسلونا شده است و باید دید در ادامه کار و بازی های باقیمانده لیگ قهرمانان چه عملکردی خواهد  داشت.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.comنوشته کاهش عجیب آمار گلزنی مسی؛ پایان فوق ستاره نزدیک است؟ اولین بار در سیمرغ پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید