کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را ۲ ماه عقب انداخت

0
15کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را ۲ ماه عقب انداخت

نیویورک- ایرنا- شیوع گسترده ویروس جدید کرونا در آمریکا نه تنها فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را مختل کرده بلکه کارزار بزرگ انتخاباتی این کشور را هم دستخوش تغییر کرده است و انتخابات مقدماتی را به تعویق می‌اندازد.

قرار بود روز سه شنبه در ادامه سه شنبه‌هایی که بزرگترین آن سوم مارس بود، انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت ویسکانسین برگزار شود اما با افزایش فشارهای شهرداران محلی و گروه‌های فعال مدنی، همچنین امتناع بیشتر کارکنان شعب اخذ رای از حضور در پای صندوق‌ها، این ایالت روز دوشنبه اعلام کرد تاریخ برگزاری این انتخابات به ۹ ژوئن تغییر کرده است.

کنگره ایالتی ویسکانسین که در کنترل جمهوریخواهان است این هفته پیشنهاد فرماندار را برای تعویق انتخابات رد کرد و حالا جمهوریخواهان تهدید کرده‌اند که پرونده را به دادگاه عالی آمریکا می‌کشانند.

فرماندار ویسکانسین که به رای اعضای جمهوریخواه کنگره ایالتی برای تصویب یک بسته حمایتی مقابله با کرونا نیاز دارد، پیش از این تمایلی نداشت از اختیارات اضطراری‌اش برای تعویق انتخابات که منجر به درگیری با جمهوریخواهان می‌شود، استفاده کند.

تاکنون ۱۶ ایالت اعلام کرده‌اند انتخابات خود را به خاطر شیوع کرونا در آمریکا به تعویق می‌اندازند.

تعداد مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا این ساعت، ۳۵۶ هزار و ۹۴۲ نفر اعلام شده است و ۱۰ هزار و ۵۰۴ نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها، تاکنون جو بایدن پیشتاز است و گفته می‌شود فشارها برای کنار کشیدن برنی سندرز دیگر داوطلب سوسیال دموکرات پیش از انتخابات مقدماتی دیگر ایالت‌ها رو به فزونی است.نوشته کرونا انتخابات مقدماتی ایالت ویسکانسین را ۲ ماه عقب انداخت اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید