خانه گوناگون کشف گونه جدید ویروس کرونا در ژاپن + جزئیات بیماری جدید کرونا

کشف گونه جدید ویروس کرونا در ژاپن + جزئیات بیماری جدید کرونا

0
61


کشف گونه جدید ویروس کرونا در ژاپن + جزئیات بیماری جدید کرونا

به گزارش رکنا،دانشمندان ژاپنی از دانشگاه توکیو گونه جدید ویروس کرونا را در کود خفاش های غارنشین کشف کردند. به گفته محققان ، نوع جدید کاملاً شبیه فشارهایی است که کووید ۱۹ایجاد می کند.

گونه جدید ویروس کرونا

تیمی از دانشمندان هفت سال پیش عامل بیماری زایی را در مدفوع خفاش های نعل اسب کوچک در بیابان های ژاپن پیدا کردند. تحقیقات جدید نشان داده است که کاملاً شبیه SARS-CoV-2 است – ویروس کرونا که عامل COVID-19 است.

ساختار ژنتیکی ویروس جدید ۸۱٫۵ درصد با SARS-CoV-2 مطابقت دارد و به گفته کارشناسان اولین بار است که یک بیماری زا مشابه ویروس جدید در ژاپن پیدا می شود.

ویروس های کرونا ویروس هایی که از حیوانات به انسان منتقل می شوند ، مسئول بیماری های مختلفی از جمله Covid-19 ، SARS ، MERS و برخی از نسخه های سرماخوردگی هستند. خوشبختانه ، دانشمندان می گویند ویروس جدید انسان را آلوده نمی کند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

دانشیار شین موراکامی توضیح داد: “تصور می شود که تعداد کمی ویروس کرونا خطرناک است ، اما غیرقابل انکار است که گونه هایی وجود دارند که انسان را در ژاپن آلوده می کنند.” “ما حیوانات وحشی را بررسی خواهیم کرد و به سرعت وضعیت واقعی را بررسی خواهیم کرد. ما باید آن را کشف کنیم. “

این اولین بار نیست که ویروس کرونا مانند SARS-CoV-2 پیدا می شود. طبق آمارهای رسمی ، دانشمندان شکار بیماری در چین ویروس های کرونا را پیدا کرده اند که ۹۵ درصد منطبق ژنتیکی با سویه ای است که بیش از ۱٫۲ میلیون مرگ در سراسر جهان ایجاد کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع : کولاک نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید