آیت الله سبحانی: بانوان در حفظ قرآن کریم از آقایان پیش افتاده‌اند

0
151آیت الله سبحانی: بانوان در حفظ قرآن کریم از آقایان پیش افتاده‌اند

قم-ایرنا- آیت الله جعفر سبحانی از مرجع تقلید گفت: هم‌اکنون اقبال بانوان به حفظ ایات الهی نسبت به آقایان بسیار پیشی گرفته و اگر بانوان با قرآن آشنا شوند بی‌شک محیط خانواده هم قرآنی می‌شود و بانوان نقش مهم و اساسی در تربیت فرزندان و نهاد خانواده دارند.

وی در پیامی به سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین‌المللی دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) ویژه خواهران که با یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در قم برگزار می شود، گفت:  قرآنی بودن بانوان تأثیر به سزایی در ترویج فرهنگ قرآن کریم در آینده نسل‌ها می‌تواند باشد.

این پیام حاکیست: قرآن کریم معجزه جاویدان پیامبر اسلام است و آیین جاویدان معجزه جاویدان لازم دارد تا در هر زمانی حجت را بر خواهان حقیقت تمام کند. بنابراین آشنایی با قرآن کریم و کلام پروردگار وظیفه هر انسان حقیقت‌جویی است و نخستین قدم آن هم همین تلاوت حفظ و قرائت قرآن کریم است که در خود قرآن در این مورد بسیار تأکید شده است.

در سوره مزمل خداوند تبارک‌وتعالی می‌فرماید قُمِ اللَّیْلَ إِلَّا قَلِیلًا. نِصْفَهُ أَوِ انْقُصْ مِنْهُ قَلِیلًا. أَوْ زِدْ عَلَیْهِ وَرَتِّلِ الْقرآن تَرْتِیلًا یعنی بخشی از شب را باید به تلاوت قرآن اختصاص داد زیرا تلاوت آیات شریفه قرآن فی‌نفسه مطلوب الهی است.

در ادامه پیام آیت الله سبحانی آمده است:  تلاوت و حفظ قرآن مقدمه آگاهی از مفاهیم عالیان است و آگاهی مقدمه عمل به دستورات نورانی قرآن است و عمل نهایتا معرفت الهی منجر می‌گردد. اکنون به حمدالله شاهد برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از سوی دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) می‌باشیم که نمایانگر فعالیت‌های قرآنی بانوان در سطح جامعه اسلامی است و به لطف الهی مسیر رشد و ترقی خود را روزافزون طی می‌کنند.

دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) که توفیق برگزاری این رویداد مبارک و ارزشمند را دارد توفیق مهم دیگری را هم داشته است و آن احیا بیت عالم ربانی و مفسر بزرگ قرآن کریم و صاحب تفسیر المیزان حضرت علامه طباطبایی است که هم‌اکنون یکی از مراکز و مدارس تفسیری در حوزه علمیه قم شده است. دوام توفیقات دست‌اندرکاران و خادمان قرآن کریم و همچنین همه شرکت‌کنندگان در این مسابقات قرآنی را از درگاه الهی مسألت می‌نماییم.

سیزدهمین دوره مسابقات مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) ویژه خواهران با یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در رشته حفظ کل، ۲۰ و ۱۰ جزء قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم از ۳ الی ۱۰ بهمن ماه در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار خواهد شد./نوشته آیت الله سبحانی: بانوان در حفظ قرآن کریم از آقایان پیش افتاده‌اند اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید