ابتکار خبر داد ؛ اولویت وام ودیعه مسکن با تازه عروس و دامادها

0
139ابتکار خبر داد ؛ اولویت وام ودیعه مسکن با تازه عروس و دامادها

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن تشریح اقدامات این معاونت در راستای حمایت از ازدواج جوانان گفت: اگر خانواده‌ها در ازدواج سختگیرانه عمل کنند و بر روی شرایط خاص مادی تاکید داشته باشند ممکن است

تحریریه زندگی آنلاین : معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن تشریح اقدامات این معاونت در راستای حمایت از ازدواج جوانان گفت: اگر خانواده‌ها در ازدواج سختگیرانه عمل کنند و بر روی شرایط خاص مادی تاکید داشته باشند ممکن است جوانان در شرایط دشواری قرار گیرند؛ در حال حاضر که برگزاری مراسم‌های عروسی منتفی است، خانواده‌ها باید از این فرصت استفاده کنند.

معصومه ابتکار با بیان اینکه دولت در راستای حمایت از ازدواج جوانان، تسهیل ازدواج و تشکیل و تحکیم خانواده برنامه‌ها و سیاست‌های مشخصی را دنبال می‌کند، گفت: یکی از این سیاست‌ها موضوع وام ازدواج است که دولت سعی داشته بدون تأخیر آن را در اختیار جوانان قرار دهد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از دیگر سیاست‌های دولت در راستای حمایت از ازدواج را وام ودیعه مسکن عنوان کرد و افزود: افرادی که تازه ازدواج کرده‌اند در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن هستند و با توجه به سود ۱۳ درصدی، این فرصت خوبی است تا جوانان بتوانند برای ازدواج‌شان اقدام کنند.

 

بیشتربخوانید:

حمایت تمام قد دولت از سازمان‌های مردم نهاد

 

 

ثبت شروط ضمن عقد همزمان با واقعه ازدواج

ابتکار در ادامه درباره اقدامات حقوقی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در زمینه ازدواج جوانان نیز توضیح داد: باتوجه به اینکه در گذشته بسیاری از دفترخانه‌ها شروط ضمن عقد را در زمان عقد در سند ازدواج ثبت نمی‌کردند، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با معاونت ذیربط قوه قضاییه رایزنی و مکاتباتی انجام داد و در نهایت توسط قوه قضائیه بخشنامه شد و مقرر شد تمامی دفترخانه‌ها شروط ضمن عقد را در زمان عقد و در دفترخانه وارد سند کنند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه به لایحه «محدودیت سن ازدواج» اشاره کرد و گفت: یکی از لوایح معاونت زنان بحث سن ازدواج است؛ زیرا در حال حاضر تمامی بخش‌های مسئول به ویژه وزارت بهداشت بر این باور است که ازدواج زیر ۱۳ سال، «کودک همسری» محسوب می‌شود، در این راستا معاونت پیشنهادی برای محدودیت ازدواج زیر سن ۱۳ سال ارائه کرده است که این موضوع نیز گام مهمی برای ساماندهی موضوع ازدواج است به گونه‌ای که ازدواج جوانان در زمان درست اتفاق بیفتد.

 

سیاست دولت برای کاهش سوء استفاده احتمالی از وام ازدواج

وی در ادامه درباره تعیین شرط سنی برای دریافت‌کنندگان وام ازدواج در راستای کاهش سوء استفاده‌های احتمالی و همچنین افزایش کودک همسری گفت: در راستای کاهش سوء استفاده احتمالی برای دریافت وام ازدواج در سن پایین، وزارت ورزش و جوانان پیشنهادی ارائه کرد و این پیشنهاد در دولت نیز مطرح شد. این پیشنهاد به عنوان سیاست درنظر گرفته شد تا اولویت برای دریافت وام ازدواج، افراد بالای ۱۶ سال باشند. دولت به عنوان سیاست این را پذیرفته است که حداقل سن دریافت وام ازدواج ۱۶ سال باشد تا شاهد چنین سوءاستفاده‌هایی نباشیم.

 

بیشتربخوانید:

زنان باید حقوق خود را بشناسند

 

 

نظر معاونت امور زنان و خانواده درباره مراسم عروسی در روزهای کرونا

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه اگر خانواده‌ها در ازدواج سختگیرانه عمل کنند و بر روی شرایط مادی تاکید داشته باشند ممکن است جوانان در شرایط دشواری قرار گیرند، تصریح کرد: در حال حاضر که برگزاری مراسم‌های عروسی منتفی است، خانواده‌ها باید از این فرصت استفاده کنند؛ خانواده‌هایی بوده‌اند که در این شرایط برای ازدواج جوانان‌شان مراسمی بسیار ساده، با حضور اقوام درجه یک و با رعایت مسائل بهداشتی برگزار کردند؛ در واقع اگر والدین هزینه مراسم عروسی را به جوانان بدهند این کمک بزرگی به جوانان است تا در زندگی از آن استفاده کنند.

ابتکار با بیان اینکه کرونا این برکت را داشته تا تشریفات به حداقل برسد، گفت: مهم‌ترین مسئله این است که دو جوان علاقه‌مند به یکدیگر با هم ازدواج و زندگی کنند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین درباره خانواده‌هایی که باوجود ویروس کرونا و تاکید وزارت بهداشت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنان برای برگزاری مراسم‌های عروسی در این روزها پافشاری دارند، گفت: سلامتی مهم‌تر از هر مسئله‌ای است. هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که با برگزاری مراسم در این روزها هیچ خطری برای مهمانانش وجود ندارد. این ویروس بسیار پرخطر است و چنین ریسک‌هایی ارزش ندارد. شادی لزوماً به تعداد مهمانان و تشریفات نیست. خانواده‌هایی که اصرار بر برگزاری مراسم دارند باید در فرصتی مناسب مراسم عروسی را برگزار کنند.نوشته ابتکار خبر داد ؛ اولویت وام ودیعه مسکن با تازه عروس و دامادها اولین بار در زندگی آنلاین پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید