اجازه نمی‌دهم بلایی که سر من و نسل من آمد، تکرار شود

0
72

به گزارش وانانیوز، 

محسن سوریان در مورد انتصابش به عنوان سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان اظهار داشت: امیدوارم بتوانم در این جایگاه باری از دوش کشتی بردارم. من ۱۰ سال پیش هم مربی تیم ملی نوجوانان بودم، در ادامه به عنوان سرمربی تیم ملی ناشنوایان در مسابقات المپیک و جهانی شرکت کردیم و چند سالی در لیگ برتر مربیگری کردم که دو سال همراه با بازار بزرگ قهرمان ایران و باشگاه‌های جهان شدیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در مورد زمان آغاز برنامه‌های تیم نوجوانان تصریح کرد: مسابقات قهرمان کشوری رده سنی نوجوانان که در اسفند ماه برگزار می‌شود، ولی ما در اسرع وقت کارگروهی تشکیل خواهیم داد تا به عنوان کمیته فنی در مسابقات مختلف از جمله آموزشگاه‌ها، رقابت‌های دانش آموزی و … حضور داشته باشند. اگر امکانش باشد، از این کارگروه در استان‌های مختلف استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم نفرات شاخص و مستعد را شناسایی کرده و روی آنها کار کنیم.

قهرمان سابق امیدهای جهان ادامه داد: امیدوارم وقت مناسبی هم داشته باشیم و زودتر بتوانیم اردوها را شروع کرده و تاثیرگذار باشیم. هدف مان این است که بعد فنی این بچه‌ها را بالا ببریم تا در رده‌های جوانان و بزرگسالان خودشان را نشان دهند. همانطور که ۱۰ سال پیش با نوجوانان کار کردیم و آنها حالا نفرات مدعی در رده سنی بزرگسالان هستند.

سوریان هدف اصلی رده سنی نوجوانان را پشتوانه سازی دانست و تاکید کرد: طی صحبتی که با دبیر هم داشتم، نباید توقع از رده سنی نوجوانان قهرمانی جهان و آسیا باشد، من اعتقادی به این مسئله ندارم. یک نوجوان نباید برای آنکه مدال بگیرد، کار با وزنه و بدنسازی سنگین انجام دهد. من حتی اجازه نمی‌دهم کشتی‌گیر این رده سنی یک کیلوگرم وزن کم کند، هدف از فعالیت در رده سنی نوجوانان باید آموزش صحیح کشتی و فنون باشد. چون این بلا قبلا سر خود من و نسل من آمده و به واسطه وزن کم کردن‌های متوالی و بدنسازی اشتباه، عمر قهرمانی‌مان کوتاه شد.

دارنده مدال برنز جوانان جهان گفت: مدال آوری باید در رده سنی بزرگسالان اتفاق بیفتد. اگر فشار زیادی در رده نوجوانان به کشتی‌گیر وارد شود، عمر قهرمانی‌اش خیلی کوتاه خواهد شد. خیلی از بچه‌ها به واسطه فشار زیادی که در رده‌های پایین‌تر به آنها وارد شد و دچار آسیب دیدگی شدند، مجبور به کنار گذاشتن کشتی در زمانی شدند که باید کارشان نتیجه می‌داد. من خودم سه بار در انتخابی تیم ملی بزرگسالان در وزن ۵۲ کیلو اول شدم و من را به ۴۸ کیلو بردند. در وزن خودم با اختلاف نفر دوم را می‌بردم ولی از من در وزن پایین‌تر استفاده می‌کردند.‌

سوریان در خاتمه عنوان کرد: من اعتقادی به وزن کم کردن نوجوانان ندارم. مدال گرفتن با بدنسازی در این رده سنی به دردم نمی‌خورد. نوجوانان باید کشتی گرفتن را یاد بگیرند تا پشتوانه‌هایی برای رده‌های بالاتر باشند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید