از جذابیت های حیات وحش؛ پایان غم انگیز داستان زرافه ای که نمی خواست ناهار شیر ها بشه

0
17

در این ویدئوی غم انگیز زرافه ای را خواهید دید که با سرعت زیاد از دست شیر های گرسنه فرار می کند.

شایانیوز- زرافه قدبلند ترین حیوان روی خشکی است که بومی آفریقا می باشد. گونه های متفاوتی از زرافه از لحاظ ژنتیکی وجود دارد به نحوی که شباهت آن ها مانند شباهت بین خرس قطبی و خرس سیاه است. این گونه ها شامل زرافه جنوبی (با دو زیر شاخه دیگر)، زرافه شمالی (با سه زیر شاخه دیگر)، زرافه ماسای و زرافه مشبک است.

همه ما می دانیم که ویژگی اصلی زرافه ها گردن دراز آن هاست اما این که چرا گردنشان دراز است سوالی است که هنوز بی جواب مانده و کسی نمی داند دلیل این که این جانور چنین گردن درازی دارد چیست. البته در کتاب های زیست شناسی گفته شده که دلیل گردن دراز این حیوان این بوده که در طول دوره تکامل گردن آن ها دراز شده تا بتوانند به شاخه های بلند درختان دسترسی داشته باشند. در واقع گفته شده که این جانوران تلاش می کردند با دراز کردن گردن خود به شاخه های بالایی درختان دسترسی پیدا کنند بدین ترتیب گردن آن ها رفته رفته درازتر و درازتر شد. اما نظریه تکامل داروین چیزی دیگری می گوید و آن این است که تنها زرافه هایی که گردن درازتری داشتند در تنازع بقا مانده و توانستند زنده بمانند، بدین ترتیب نظریه اول کاملاً رد می شود.

نکته جالب تر این که مطالعات نشان داده که زرافه ها علاقه دارند از شاخه های پایین تر تغذیه کنند. از این رو یک تئوری دیگر شکل گرفته مبنی بر این که گردن دراز در زرافه های نر باعث می شود که نظر زرافه های ماده بیشتر جلب شود. علاوه بر این، زرافه ها در فصل جفتگیری و برای به دست آوردن ریاست و قلمرو بیشتر با هم مبارزه می کنند که بخش اصلی مبارزه شامل کوبیدن گردن های دراز به همدیگر است که در برخی موارد حتی با مرگ یکی از زرافه ها پایان می یابد. هر چه زرافه نر بزرگ تر بوده و گردن او درازتر باشد قدرتمندتر خواهد بود و در ادامه شانس او برای جفتگیری با ماده ها بیشتر است. این نظریه نیز هنوز کاملاً تایید نشده و به عبارت دیگر هنوز نمی دانیم که چرا گردن زرافه ها تا این حد بلند شده است.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

منبع : شایا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید