از جذابیت های حیات وحش؛ کل یالداری که تسلیم تمساح قُلچماق نشد و بدجور روشو کم کرد

0
13

این ویدئو که در ماسایی مارا ضبط شده کل یالداری را نشان می دهد که در حال عبور از رودخانه پر از تمساح بود که توسط یک کروکودیل بزرگ گرفتار شد.

شایانیوز- تمساح‌ ها جزو قدیمی ترین موجودات کره زمین هستند که با وجود دخالت های بی رویه انسان در دنیایشان و نابودی خیلی از گونه های حیوانی همچنان به حیاتشان ادامه می دهند. جالب است بدانید که آن‌ها از انقراض دسته جمعی جان سالم به در بردند و صدها میلیون سال رشد و نمو کردند بنابراین به راحتی می توان گفت که تاریخ آن‌ها در زمین، یک تاریخ طولانی و مرموز است! شاید عجیب باشد اما یکی از بزرگترین تهدیدها برای تمساح، تمساح های دیگر است! وقتی تمساح ها متولد می‌شوند به قدری کوچک هستند که یک میان وعده سبک برای همسایگان بزرگتر خود محسوب می‌شوند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ تخمین زد که در دریاچه فلوریدا، تمساح های بزرگتر سالانه ۶ تا ۷ درصد از جمعیت جوان خود را می‌خورند.

تمساح ها علی رغم پاهای کوتاهی که دارند می‌توانند از جاهای مرتفع هم بالا بروند. تمساح ها در صورت وجود شیب مناسب، می‌توانند از درختان هم بالا بروند تا به جای بهتری برسند یا حتی اگر در وضعیت مناسبی قرار بگیرند، بر شکار خود حمله‌ای غافلگیرانه داشته باشند.

این ویدئو که در ماسایی مارا ضبط شده یک کل یالدار را نشان می دهد که در حال عبور از رودخانه پر از تمساح بود که توسط یک کروکودیل بزرگ گرفتار شد، اما توانست جان سالم به در ببرد.

اگر به اتفاقات خارق العاده ای که در طبیعت و در میان حیوانات رخ میدهد علاقه دارید صفحه حیات وحش ما را دنبال کنید.

منبع : شایا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید