از شکست سرطان تا خط و نشان برای ۶۳ کیلوهای کشتی فرنگی

0
87

به گزارش وانانیوز، 

محمدرضا آقانیا در مورد مبارزه‌هایش در دور مقدماتی لیگ برتر کشتی فرنگی، اظهار داشت: برای تیم باشگاهی‌ام سید بابل، ۶ دور کشتی گرفتم. ۵ حریفم را در وزن ۶۳ کیلو بردم و تنها باختم هم در دور رفت مربوط به حضورم در وزن ۶۷ کیلو بود که به خاطر ارنج تیمی، به وزن بالاتر رفته بودم. در دور برگشت که در هر سه مسابقه در وزن خودم کشتی گرفتم، همه حریفانم را با امتیاز بالا شکست دادم. این تنها کاری است که برای تیم باشگاهم می‌توانستم انجام دهم. باید برای این تیم در لیگ کشتی می‌گرفتم.

وی ادامه داد: خدا را شکر با تمریناتی که با مربیانم سیدصابر و سیدهاشم میرزاده در باشگاه بابل داشتیم، به آمادگی خوبی رسیدم. از وقتی که مریضی‌ام و دوره درمان تمام شد، مربی‌ام خواست که به باشگاه بروم و تمریناتم را از سر بگیرم. با برنامه‌ریزی خوبی که داشتیم، به شرایط آمادگی رسیده‌ام و انگیزه زیادی هم برای آینده دارم.

آقانیا با بیان اینکه طبق چرخه انتخابی تیم ملی باید در مسابقه انتخابی استانی کشتی بگیرد گفت: باید در این رقابت‌ها شرکت کنم تا سهمیه حضور در قهرمان کشوری را به دست آورم.

این کشتی‌گیر ۲۴ ساله بابلی که طی دو سال گذشته دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفت و پروسه درمانی‌اش برای مبارزه با سرطان را پشت سر گذاشت، تاکید کرد: قبل از بیماری، آخرین مسابقه‌ای که رفتم مسابقات جایزه بزرگ مجارستان در سال ۹۸ بود. بعد درگیر بیماری و پروسه درمانم شدم. حالا کاملا خوب شده‌ام و فقط باید چند ماه یک بار وضعیتم مورد بررسی قرار گیرد. من همان روزها هم که درگیر بیماری و درمان بودم، روحیه‌ام خیلی خوب بود، می‌خواستم زودتر خوب شوم که به کشتی برگردم.

وی در مورد اینکه با توجه به قهرمانی محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم است که دوباره در وزن ۶۳ کیلو روی تشک رفته است، گفت: من قبلا هم در مصاحبه گفته بودم او قهرمان دنیا می‌شود، برایش خیلی دعا کردم. هم رفیقم هست و هم کشتی‌گیر بسیار خوبی، به خاطر شرایط وزنی خودم که فعلا وضعیت مساعدی برای حضور در ۶۳ کیلو دارم، به این وزن آمدم. ان‌شاءالله برای المپیک هم به ۶۰ کیلو می‌روم.

 

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید