از لیست تیم‌های صعود کننده به جام جهانی ۲۰۲۲ تا جزئیات پلی‌آف و تاریخ برگزاری بازی‌ها

0
30

به گزارش وانانیوز، 

تیم‌های ملی فوتبال جهانی در حالی در تلاش هستند تا از طریق مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره‌های مختلف جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب کنند که تاکنون ۱۰ تیم از طریق همین رقابت‌های انتخابی صعودشان به بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی قطعی شده‌ و قطر هم به عنوان میزبان این رقابت‌ها به طور اتوماتیک در این مسابقات حضور خواهد داشت که با این احتساب تیم‌های دیگر باید برسر ۲۱ سهمیه باقی‌مانده با یکدیگر رقابت کنند که ایران هم یکی از آنهاست و در وضعیت خوبی برای کسب سهمیه قرار دارد.

تاکنون تیم‌های قطر (میزبان مسابقات از قاره آسیا)، آلمان، دانمارک، فرانسه، بلژیک، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلیس و سوئیس از قاره اروپا و برزیل از قاره آمریکای جنوبی جواز حضور در جام جهانی قطر را دریافت کرده‌اند.

پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

در منطقه اروپا، هشت تیم پرتغال، اسکاتلند، ایتالیا، روسیه، سوئد، لهستان، ولز و مقدونیه شمالی حضورشان در مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطعی شده و دو تیم دیگر از تیم‌های دوم گروه‌های ده‌ گانه نیز به این جمع اضافه خواهند شد. همچنین دو تیم برتر مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا نیز به این ۱۰ تیم اضافه خواهند شد.

۱۲ تیم مرحله پلی‌آف در منطقه اروپا در قرعه‌کشی که در تاریخ ۲۶ نوامبر (۵ آذر) برگزار خواهد شد، رقبای‌شان را خواهند شناخت و در سه مسیر جدا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و در نهایت سه تیم برنده هر مسیر پلی‌آف جواز حضور در مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را دریافت خواهد کرد.

بازی‌های تک حذفی مرحله نیمه‌نهایی پلی‌آف راهیابی به جام جهانی هم در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۴ و ۵ فروردین ۱۴۰۱) و بازی‌های فینال این رقابت‌ها نیز در تاریخ ۲۸ و ۲۹ مارس ۲۰۲۲ (۸ و ۹ فروردین ۱۰۴۱) برگزار خواهند شد.

زمان قرعه‌کشی و جزییات تاریخ برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲

قرعه‌کشی بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی در ماه آوریل ۲۰۲۲ (فروردین – اردیبهشت ۱۴۰۱) و درست پس از آخرین پنجره بازی‌های ملی در ماه مارس ۲۰۲۲ ( آخرین بازی در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۲۲/ ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ خواهد بود ) برگزار خواهد شد.

مسابقات جام جهانی قطر برخلاف دوره‌های گذشته که در فصل تابستان برگزار می‌شد، این بار به دلیل گرمای هوای کشور میزبان در فصل زمستان برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ هم به شرح زیر است:

مرحله گروهی، ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۴۰۱) تا ۲ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۱ آذر ۱۴۰۱)

مرحله یک‌هشتم نهایی، ۳ تا ۶ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۲ تا ۱۵ آذر ۱۴۰۱)

مرحله یک‌چهارم نهایی، ۹ و ۱۰ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۸ و ۱۹ آذر ۱۴۰۱)

مرحله نیمه‌نهایی، ۱۳ و ۱۴ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۳ و ۱۴ آذر ۱۴۰۱)

دیدار رده‌بندی، ۱۷ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۶ آذر ۱۴۰۱)

فینال، ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ۱۴۰۱)

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید