اسرائیل، شراب و زیتون به امارات صادر می‌کند

0
104امارات تولیدات شهرک‌های اسرائیل در خاک فلسطینی ها را وارد می کند. این موضوع باعث خشم فلسطین شده است.

فلسطین: محکوم است

امارات بلکه برخلاف کشورهای اروپایی برچسب “از سرزمین اسرائیل” (from the land of Israel) را روی این محصولات قرار داده است. برچسب “از سرزمین اسرائیل” به معنای ساخت یک محصول در شهرک های اسرائیل واقع در اراضی اشغال شده از خاک فلسطین است.

کشورهای اروپایی اسرائیل را مجبور کرده اند که بر روی کالاهایی تولیدی شهرک های اسرائیلی در مناطق فلسطینی کرانه باختری و قدس شرقی (بخش شرقی قدس)، برچسب های مخصوص بزند تا مشتریان اروپایی بتوانند این کالاها را تشخیص بدهند.

از نظر اروپا و سازمان ملل متحد، این شهرک های اسرائیل در مناطق “اشغال شده” از خاک فلسطین بنا شده اند در نتیجه غیرقانونی هستند و کالاهای تولید شده در این مناطق هم باید تفکیک شوند و نمی توانند برچسب “ساخت اسرائیل” داشته باشند.

رویترز در این باره نوشت: برخی از صاحبان و رهبران مشاغل در شهرک‌های اسرائیلی می‌گویند که شراب تولید شده در شهرک‌های اسرائیل در کرانه باختری رود اردن به زودی با برچسب “از سرزمین اسرائیل” برای فروش به امارات متحده عربی صادر خواهد شد.

فلسطینی‌ها توافق برای چنین صادراتی را محکوم کرده‌اند.

اسرائیل توافق لازم برای واردات شراب و روغن زیتون تورا و همچنین عسل شرکت “پارادایس هانی” در شهرک “هرمس” کرانه باختری را برای امارات امضا کرده است.

پس از رسمی شدن روابط خارجی بین امارات و اسرائیل بطری‌های شراب “تورا”ی شهرک “Rehelim” اسرائیل در انبار فروشگاه‌های امارات وجود دارد اما هنوز بر روی قفسه‌های فروش قرار نگرفته است. امارات و اسرائیل در پایان سال میلادی گذشته و با میانجگری آمریکا به صورت رسمی روابط میان خود را عادی سازی کردند.

مالک شراب‌سازی اسرائیلی در این باره به رویترز گفت که این صادرات نشان داد که روابط جدید اسرائیل- امارات تا شهرک‌های واقع در اراضی تسخیر شده پس از جنگ ۱۹۶۷ در کرانه باختری رود اردن گسترش یافته است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: .asriran.comمنبع : سیمرغ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید