انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| تکرار یک کابوس برای ایتالیا با ناکامی در صعود مستقیم

0
40

به گزارش وانانیوز، 

در شب ماقبل آخر بازی‌های دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا، شب گذشته (دوشنبه) هشت بازی در سه گروه F ، C و I برگزار شد که در پایان مهمترین آنها تیم‌‌های ملی سوئیس، انگلیس و اسکاتلند مقابل رقبای خود به برتری رسیدند.

در گروه C تیم ملی ایتالیا که برای صعود باید میزبان خود ایرلندشمالی را در بلفاست شکست می‌داد در پایان ۹۰ دقیقه تلاش به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که در دیگر بازی این گروه تیم ملی سوئیس با نتیجه ۴ بر صفر میهمانش بلغارستان را شکست داد. اوکافور در دقیقه ۴۸، وارگاس در دقیقه ۵۷، ایتن در دقیقه ۷۲ و فرولر در دقیقه ۱+۹۰ گل‌‌های این بازی را برای سوئیس به ثمر رساندند.

به این ترتیب سوئیس با کسب پنجمین پیروزی‌اش ۱۸ امتیازی شد و به صدر جدول گروه C صعود کرد تا به‌عنوان تیم اول جواز صعود مستقیم به جام جهانی را کسب کند. ایتالیا اما در شبی که کابوس ناکامی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ برایش تکرار شد به رده دوم سقوط کرد و حالا باید به کسب جواز صعود از مرحله پلی‌آف دل ببندد.

جدول گروه C

۱- سوئیس ۱۸ امتیاز
۲- ایتالیا ۱۶ امتیاز
۳- ایرلندشمالی ۹ امتیاز
۴- بلغارستان ۸ امتیاز
۵- لیتوانی ۳ امتیاز

در گروه F هم سه بازی برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی دانمارک در خانه اسکاتلند با نتیجه ۲ بر صفر تن به شکست داد. سوتار در دقیقه ۳۵ و آدامز در دقیقه ۸۶ گل‌های این بازی را برای اسکاتلندی‌ها به ثمر رساند. اسکاتلند با کسب این پیروزی مقابل دانمارکی که صعودش از پیش قطعی شده بود، ۲۳ امتیازی شد و به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله پلی‌آف شد تا یک بار دیگر شانس خود را برای صعود به جام جهانی امتحان کند.

در بازی همزمان تیم ملی اتریش با نتیجه ۴ بر یک میهمانش مولداوی را شکست داد. آرناتوویچ دو بار در دقایق ۴  و ۵۵ (پنالتی)، تریمل در دقیقه ۲۲ و لیوبیچیچ در دقیقه ۸۳ برای اتریش گلزنی کردند و نیکلاسکو در دقیقه ۶۰ تنها گل مولداوی را زد.

در آخرین بازی گروه F‌ نیز تیم رژیم اشغالگر قدس با نتیجه ۳ بر ۲ از سد میهمان خود جزایر فارو گذشت.

جدول گروه F

۱- دانمارک ۲۷ امتیاز
۲- اسکاتلند ۲۳ امتیاز
۳- رژیم اشغالگر قدس ۱۶ امتیاز ( گل زده: ۲۳)
۴- اتریش ۱۶ امتیاز (گل زده: ۱۹)
۵- جزایرفارو ۴ امتیاز
۶- مولداوی یک امتیاز

همچنین در گروه I‌ سه بازی برگزار شد که در مهمترین آنها تیم ملی انگلیس، میزبان خود سن‌مارینو را با نتیجه ۱۰ بر صفر در هم کوبید و با این نتیجه جشن صعود برپا کرد. مگوایر ۶، فابری ۱۵ (گل به خودی)، کین ۲۷ (پنالتی)، ۳۲، ۳۹ (پنالتی) و ۴۲، اسمیت رو ۵۸، مینگز ۶۹، آبراهام ۷۸ و ساکا ۷۹ گل‌‌های انگلیس را در این بازی به ثمر رساندند.

جام جهانی فوتبال , جام جهانی 2022 قطر , فوتبال ایتالیا ,

در بازی‌های دیگر این گروه تیم ملی آلبانی با تک گل دقیقه ۷۳ چکیچی از روی نقطه پنالتی میهمان خود آندورا را شکست داد. لهستان هم با نتیجه ۲ بر یک به میهمان خود مجارستان باخت. سویدرسکی در دقیقه ۶۱ تنها گل لهستان را زد و شافر در دقیقه ۳۷ و گازداگ در دقیقه ۸۰ برای مجارستان گلزنی کردند. لهستان با وجود این شکست در رده دوم جدول باقی می‌ماند و به پلی‌آف می‌رود تا در آنجا شانس خود را برای صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها امتحان کند.

جدول گروه I
۱- انگلیس ۲۶ امتیاز
۲- لهستان ۲۰ امتیاز
۳- آلبانی ۱۸ امتیاز
۴- مجارستان ۱۷ امتیاز
۵- آندورا ۶ امتیاز
۶- سن‌مارینو صفر امتیاز

دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا امشب با برگزاری هفت دیدار در گروه‌های E ، D و G به پایان می‌رسد که برنامه آنها به شرح زیر است:

گروه D
فنلاند – فرانسه
بوسنی – اوکراین

گروه E
ولز – بلژیک
جمهوری چک – استونی

گروه G
جبل‌الطارق – لتونی
مونته‌نگرو – ترکیه
هلند – نروژ

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید