انتصاب احمد وحیدی، وزیر کشور به عنوان جانشین فرماندهی کل نیرو‌های مسلح در امور نیروی انتظامی

0
21

62028_362[1]_9qbg.jpg

انتصاب احمد وحیدی، وزیر کشور به عنوان جانشین فرماندهی کل نیرو‌های مسلح در امور نیروی انتظامی

فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) احمد وحیدی، وزیر کشور را در منصب جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور نیروی انتظامی منصوب فرمودند.

به گزارش جویاخبر و به نقل از روابط عمومى وزارت کشور:

فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) احمد وحیدی وزیر کشور را در منصب جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور نیروی انتظامی منصوب کردند.

بیوگرافی احمد وحیدی

احمد وحیدی، با نام اصلی احمد شاهچراغی،در سال ۱۳۳۷ در شیراز زاده شد. وی در سال ۱۳۵۹ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در جنگ ایران و عراق از فرماندهان سپاه پاسداران محسوب می‌شد.

احمد وحیدی فرماندهٔ نظامی و وزیر کشور ایران در دولت سیزدهم است. وحیدی عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است و ریاست دانشگاه عالی دفاع ملی را برعهده دارد. وی دانش‌آموختهٔ کارشناسی مهندسی الکترونیک، کارشناسی ارشد و دکتری مطالعات استراتژیک است. او از حوالی ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۷ معاون اطلاعات سپاه بود و در فاصلهٔ سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ فرماندهی نیروی قدس را برعهده داشت.
وحیدی در دولت هشتم از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ معاون طرح و برنامهٔ وزیر دفاع و در دولت نهم از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ قائم‌مقام وزیر دفاع بود. وی در دولت دهم، از ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به‌عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح فعالیت می‌کرد. او در فاصلهٔ سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵ رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی بود.

منبع: صداو سیما

منبع : جویا خبرارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید