انصاری‌فرد: اجازه نمی‌دهیم به حق میزبانی تیم‌های ایرانی خدشه‌ای وارد شود

0
162


محمد حسن انصاری‌فرد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گوید باید برابر تصمیم AFC ایستاد و اگر تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا کناره‌گیری کنند این نهاد ضربه جبران ناپذیری می‌خورد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم AFC  مبنی بر گرفتن حق میزبانی از تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: ساعت ۱۵ این خبر به ما رسید و هم بلافاصله اطلاعیه‌ای صادر کردیم. با توجه‌ به اینکه ایران الان امن‌ترین کشور در خاورمیانه و غرب آسیاست اجازه نمی‌دهیم که به میزبانی ایران خدشه‌ای وارد شود. ایران با امنیت کامل از تمام تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا میزبانی کرده و برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا که با همکاری همه مسئولان انجام شد گواه همین است. همان روز هم AFC تقدیر کرد. به هیچ وجه با این موضوع کنار نمی‌آییم و اجازه نمی‌دهیم به میزبانی تیم‌های ایرانی خدشه‌ای وارد شود.
او درباره موضع باشگاه پرسپولیس هم بیان کرد: یک بار برابر عربستانی‌ها کوتاه آمدیم و اگر الان هم کوتاه بیاییم بحث‌های دیگری را مطرح می‌کنند و این‌ها بیشتر سیاسی است و متاسفانه AFC وارد مباحث سیاسی شد. من نمی‌دانم در آن جلسه‌ای که درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌شد ما نماینده‌ای داشتیم یا نه. باید این مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد ولی موضع ما این است که ایران کشور امنی است و ما اجازه نمی‌دهیم که بحث‌های سیاسی وارد شود و به هیچ وجه زیر بار این قضیه نمی‌رویم.
انصاری‌فرد که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد درباره اینکه آیا می‌شود از ظرفیت هواداران پرشمار نماینده‌های ایران در فضای مجازی، قبل از تصمیم قطعی AFCاستفاده کرد یا خیر، توضیح داد: من اعتقاد اولم این است ما باید در AFC قاطعانه برابر این تصمیم‌ها بایستیم تا توجیه شوند که تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آسیا از لحاظ هواداری با هیچ تیم دیگری قابل مقایسه نیستند. اگر من بودم پبشنهاد می‌دادم با حضور نمایندگان باشگاه‌های ایرانی این جلسات برگزار شود و تصمیم‌گیری شود. بحث بانوان هم قابل تعامل است و می‌شود درباره آن در  AFC بحث کرد ولی اینکه بخواهند یک طرفه جلو بروند و هیچ مدافعی نباشد بحث برانگیز است.  AFC  اگر احساس کند پرسپولیس و استقلال و سپاهان و شهر خودرو در مسابقات شرکت نمی‌کنند ضربه جبران ناپذیری به این نهاد وارد می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد و ما کناره‌گیری کنیم AFC حتما جلساتی را خواهد گذاشت که از آن جلوگیری کند. پرسپولیس که پر طرفدارترین تیم آسیاست یک وزنه محسوب می‌شود و اگر ما کناره‌گیری کنیم AFC شرایط خوبی را نخواهد داشت. ما یک بار درباره بحث عربستانی‌ها کوتاه آمدیم، امروز این موضوع را مطرح کردند و فردا هم پایشان را جلوتر می‌آورند و ما باید جلوی این مسائل بایستیم. این‌ها وقتی راه را باز ببینند محرومیت‌های دیگری هم اعمال می‌کنند و این‌ها بحث‌های سیاسی است. عربستانی‌ها با خرج کردن دلارهای خیلی زیاد در  AFC نفوذ می‌کنند. من شنیدم هندی‌ها هم با عربستانی‌ها همراه شدند چون مسائل مالی را به هندی‌ها تزریق کردند. باید جلوی این بایستیم.
انصاری‌فرد ادامه داد: بحث‌های وزارت ورزش و وزارت امور خارجه بحث‌های بعدی است. البته آقای سلطانی‌فر چند روز پیش اعلام کرده بودند که ما تضمین امنیت کامل را در کشورمان می‌دهیم و خواستار این هستیم که بازی‌ها با میزبانی خودمان انجام شود. اما بحثی که AFC دارد این است که با خود فدراسیون فوتبال طرف است. اعتقاد من این است فدراسیون فوتبال باید قبل از این داستان‌ها رایزنی می‌کرد. چون طرف حساب AFC فدراسیون فوتبال است و اعنقاد دارد فدراسیون فوتبال باید از دولت جدا باشد. بعد از فدراسیون فوتبال هم باشگاه‌های باید مواضع قاطعانه داشته باشند و اجازه ندهند که بحث‌های سیاسی و شیطنت‌ها باعث شود ما از میزبانی محروم شویم. آن هم با هوادارانی که تاریخ نشان داده طرفداران ما بیشترین تعداد را در لیگ قهرمانان آسیا داشته‌اند. بنابراین ما باید قاطعانه و همدل برابر این تصمیم ظالمانه بایستیم.
انتهای پیامنوشته انصاری‌فرد: اجازه نمی‌دهیم به حق میزبانی تیم‌های ایرانی خدشه‌ای وارد شود اولین بار در ایسنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید