ایلان ماسک در آستانه بزرگترین خرید تاریخ

0
46

پس از ماه‌ها رفت و آمد بین توییتر و ایلان ماسک، که قرار بود در ۱۷ اکتبر در دادگاه با هم ملاقات کنند، این میلیاردر عجیب و غریب، بند دیگری را به حماسه تصاحب اضافه کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرآنلاین، ماسک که ماه ها تلاش می کرد از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خود عقب نشینی کند، ظاهراً دوباره نظر خود را تغییر داد و اکنون آماده است تا به پیشنهاد اصلی احترام بگذارد و توییتر را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم خریداری کند.

هنگامی که SEC فاش کرد که ماسک در ۴ آوریل به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است، به سختی کسی می توانست پیش بینی کند که او به خرید کل شرکت ادامه خواهد داد. در آن زمان، فرض بر این بود که او احتمالاً به هیئت مدیره توییتر می‌پیوندد و سعی می‌کرد صدایش را از این طریق به گوش دیگران برساند. با این حال، پس از از بین رفتن این گزینه، عموماً تصور می‌شد که ماسک به سمت مراتع سبزتر حرکت می‌کند در حالی که احتمالاً از فروش سهام توییتر خود سود خوبی خواهد داشت. در عوض، ماسک ماموریت خود را برای بهبود آنچه که او آن را «میدان شهر دیجیتالی که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد» می‌نامد پیش گرفت.

بزرگترین خرید تاریخ

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، خرید برنامه ریزی شده ماسک از توییتر، در صورتی که انجام شود، یکی از بزرگترین خریدها در تاریخ خواهد بود. طبق اعلام توییتر مبنی بر این معامله در آوریل، ماسک برای تامین مالی این معامله، ۲۵.۵ میلیارد دلار وام دریافت کرده است که بخشی از آن توسط دارایی‌های خود و بخشی از سوی دارایی‌های توییتر پشتیبانی می‌شود. او همچنین حدود ۲۱ میلیارد دلار پول نقد ارائه خواهد کرد.

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید