بازیگر سریال زندگی زیباست: مرخصی سربازی گرفتم و بازیگر شدم!

0
133

بازیگر سریال زندگی زیباست: مرخصی سربازی گرفتم و بازیگر شدم!

رشید گفت: برای بازی در سریال یاور، پادگان با سنجیدن شرایط من، همکاری‌های لازم را انجام داد.

حمید رشید بازیگر سریال « زندگی زیباست »، درباره چگونگی ورودش به حرفه بازیگری گفت: من آموزش بازیگری را از ۱۵ سالگی با یادگیری در یکی از آموزشگاه‌های بازیگری کشور آغاز کردم. حرفه بازیگری را با اجرای عمومی در سطح شهر کرج شروع کردم و در نمایشنامه‌خوانی و دوبله هم تجربه دارم. در دانشگاه نیز رشته بازیگری را برگزیدم.

وی اضافه کرد: در تئاتر‌هایی همچون «ملکه زیبایی لینین»، «عمل کشتن»، «شاه اسماعیل» و «عشق سگی» و… ایفای نقش کردم. آغاز آشنایی من با قاسم جعفری کارگردان سریال زندگی زیباست در تئاتر «مواچیله در هیچ جا» به کارگردانی نیما مظاهری است. در این تئاتر نقش مرحوم حسین پناهی را به روش متد اکتینگ اجرا کردم و حدود ۳ ماه پیوسته روی این نقش کار کردم. قاسم جعفری که مدیر سالن تئاتر «مواچیله در هیچ» بود، پس از تماشای اجرای نقش حسین پناهی، از من برای ساخت سریال زندگی زیباست، دعوت کردند.

این بازیگر درباره شیوه بازی در سریال در حال پخش شبکه دو سیما بیان کرد: شخصیت آرش، برگرفته از رفتار مرحوم پناهی است، ولی سعی شده است تمام شخصیت این چهره پیاده نشود چرا که من نقش آرش را بازی کردم نه نقش مرحوم پناهی.

رشید به دیگر تجربه‌های خود در مقابل دوربین اشاره کرد و گفت: من در سریال یاور که در ماه رمضان امسال بر روی آنتن شبکه سه سیما قرار داشت، نقش جوانی‌های اسماعیل محرابی را ایفا کردم و در فیلم‌های کوتاهی همچون داخلی و آمپاس حضور داشتم و امیدوارم روزی زندگی‌نامه حسین پناهی را بازی کنم.

وی اظهار کرد: بازیگری شغلی تمام وقت است و با افرادی که فکر می‌کنند در کنار بازیگری می‌توانند به شغل دیگری بپردازند، مخالفم.

رشید درباره خدمت سربازی خود و همکاری‌های پادگان جهت بازی در سریال یاور گفت: پس از اتمام پروژه زندگی زیباست به خدمت سربازی رفتم و اکنون در ماه‌های آخر خدمتم هستم. برای بازی در سریال یاور، پادگان شرایط من را سنجید و حتی همکاری‌های لازم با من انجام داد؛ به طوری که برای ساخت این سریال مرخصی‌های فراوانی به من داده شد.

وی در پایان بیان کرد: همیشه سعی کردم در زندگی‌ام قدرشناس باشم. دانستن قدر آموزه‌های تمام اساتیدی که در بازیگری و زندگی داشتم باعث شد به ایفای نقش برسم؛ یکی برای من از میخائیل چخوف و تکنیکش گفت، دیگری با آموزه‌های لکوک تنم را ساخت و یکی هم با متد یادم داد چگونه جریان روحم را برای جا گرفتن در جسمی دیگر، رقیق کنم.

منبع : افکار نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید