ببینید: اعتراض دوباره زنان معترض به خشونت جنسی در سینمای ایران: کمیته مستقل می خواهیم / سازمان سینمایی شورای اخلاق معرفی کرد

0
112

در حالی که ۳۰۰ زن دستندرکار سینما معترض به خشونت جنسی در سینمای ایران، پیشنهاد خانه سینما را رد کرد و خواهان تشکیل یک کمیته مستقل به دور از چهره های پر نفوذ سینمایی شد، سازمان سینمایی شورای اخلاق تشکیل داد تا به این اعتراضات رسیدگی کند!


ایران آرت: سازمان سینمایی امروز اعلام کرد شورای اخلاق حرفه ای تشکیل داده است. حتی اعضای این شورا هم منصوب شدند : مدیرعامل خانه سینما، معاون نظارت و ارزشیابی، مدیران کل حراست و حقوقی سازمان سینمایی، مشاور اصناف رییس سازمان، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و همچنین مائده چیت ساز عضو حقوقدان به معرفی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضایه و انسیه شاه حسینی نویسنده و کارگردان سینما اعضای شورای اخلاق حرفه ای سینما را تشکیل می‌دهند.

محمد خزاعی ، رئیس سازمان سینمایی هم گفته است : در اولین ماموریت «شورای اخلاق حرفه‌ای سینما» مقرر شد کمیته بانوان متشکل از دو فیلمساز زن، یک روانشناس، یک جامعه شناس و یک حقوقدان نسبت به بررسی مسائل و مشکلات زنان سینماگر در سینما و حواشی پیش آمده به طور عاجل و قاطع اقدام نمایند و نتیجه پیگیری‌ها و بررسی‌ها را به شورا گزارش دهند.

این در حالی ست که به استناد بیانیه دوم زنان معترض به خشونت جنسی در سینمای ایران آنها خواهان تشکیل یک کمیته مستقل هستند و برای اعضای این کمیته پنج مولفه مشخص را مطرح کردند.

بیانیه دوم را به نقل از پریناز ایزدیار،یکی از امضا کنندگان این بیانیه ببینید و بخوانید:

 

 

 

منبع : ایران آرتارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید