برخی کشتی‌گیران ما بالاتر از سطح آسیا هستند/در سبک‌وزن کمبود کشتی‌گیر نداریم

0
58

به گزارش وانانیوز، 

اکبر فلاح درباره نتایج ملی‌پوشان کشتی آزاد در رقابت‌های قهرمانی کشور، اظهارداشت: وقتی یک قانونی وجود داشته باشد و خوب رفتار شود، در آینده هم کشتی‌های خوبی خواهیم دید و هم پشتوانه خوبی خواهیم داشت. الان هم همین اتفاق افتاده و با اعزام نفرات برتر قهرمانی کشور به رقابت‌های قهرمانی آسیا انگیزه کشتی‌گیران بیشتر شد. در واقع شور و حال به کشتی آمد و کشتی‌گیران نیز به حرف‌شان عمل کردند. بچه‌ها در مغولستان خوب کار کردند و جا دارد به آنها، کادر و فدراسیون تبریک بگویم.

پیشکسوت کشتی آزاد کشورمان، خاطرنشان کرد: تیم ما همیشه در آسیا بهترین بوده، کشورهایی مثل ژاپن و هند تک ستاره‌هایی دارند که در یکی دو وزن طلا می‌گیرند و تیم کاملی نیستند اما ما همیشه تیم خوبی هستیم. بعضی از کشتی‌گیران ما بالاتر از سطح آسیا هستند مانند محمدحسین محمدیان و یا کشتی‌گیر وزن ۱۲۵ کیلو که خیلی راحت حریفانش را برد. در ۲ وزنی که مقام نیاوردیم باید ببینیم برایشان چه کار کردیم؟ آنها تجربه‌ای داشتند و استرس هم داشتند بنابراین اگر تجربیات بین‌المللی‌شان بیشتر شود، آنها هم می‌توانند مدال کسب کنند.

فلاح ادامه داد: ورزشکاران سبک وزن ما در دنیا خوب هستند اما باید بیشتر روی آنها کار کرد تا پخته‌تر شوند و ما هم پشتوانه بیشتری داشته باشیم. کمبود کشتی‌گیر سبک وزن نداریم آنها نیاز دارند تجربیات بین‌المللی بیشتری کسب کنند تا پخته شوند.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی جوانان کشورمان درباره اینکه با این چرخه تعریف شده کسی نمی‌تواند مدعی شود که از تیم ملی جا مانده، تصریح کرد: البته چرخه چند ایراد دارد؛ مثلا مسابقات قهرمانی کشور که برگزار شد در واقع انتخابی تیم ملی بود. وقتی به هر استانی سهمیه می‌دهند این می‌شود انتخابی در حالی که برای قهرمانی کشور هر استان باید در هر وزن یک کشتی‌گیر داشته باشد.

فلاح یادآور شد: ایراد دوم اینکه برای مربیان ملی چرخه وجود دارد. الان مربیان چطور انتخاب شده‌اند؟ مربیان سازنده که کشتی‌گیران‌شان به تیم ملی راه پیدا کرده و به مسابقات اعزام می‌شوند در تیم ملی نیستند. این چرخه به مربیان سازنده آسیب می‌زند. از فدراسیون می‌خواهیم مربیان سازنده هم به تیم ملی بیایند. برای انتخاب سرپرستان هم همین طور است؛ مثلا فدراسیون می‌تواند روسای هیات‌هایی را که خوب کار کرده‌اند مانند مازندران، فارس و خوزستان که افتخارآفرین بوده‌اند به عنوان سرپرستان تیم‌ها انتخاب کند.

انتهای پیام/

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید