بیست و هشتمین اهدای عضو در زنجان ثبت شد

0
136بیست و هشتمین اهدای عضو در زنجان ثبت شد

زنجان – ایرنا – با اهدای کلیه‌ها، کبد و قلب یک بیمار مرگ مغزی در شهر زنجان، بیست و هشتمین اهدای عضو به بیماران نیازمند طی سال جاری در این استان ثبت شد.

 مسؤول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان روز  پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: “مرجان محبی”  ۳۳ ساله ساکن شهر زنجان  به علت خونریزی مغزی، دچار مرگ مغزی و در مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی شهر زنجان بستری شده بود.

شهریار اماموردی افزود: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

وی اضافه کرد: پس از کسب رضایت از خانواده، بیمار مرگ مغزی برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

اماموردی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۶ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۲۸ مورد به اهدای عضو، پنج مورد عدم رضایت در اهدای عضو وجود داشت و ۱۶ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

این مسؤول ادامه داد: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گفته اماموردی، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو، ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ – شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو است.

بیست و ششمین اهدای این استان ۹ دی امسال  با اهدای کبد و کلیه‌های یک بیمار مرگ مغزی به نام منیژه سلیمانی ۵۲ ساله به علت آنوریسیم مغزی، دچار مرگ مغزی و در بیمارستان بوعلی سینای خرمدره بستری شده بود، به ثبت رسید.

اهدای بیست و هفتم نیز در این استان انجام گرفت که خانواده بیمارمرگ مغزی تمایلی برای اطلاع رسانی نداشتند.

شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.نوشته بیست و هشتمین اهدای عضو در زنجان ثبت شد اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید