بیش از ۱۰ درصد کرمانشاهی‌ها سالمند هستند

0
119بیش از ۱۰ درصد کرمانشاهی‌ها سالمند هستند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کرمانشاه با بیان اینکه این استان رتبه هشتم از نظر جمعیت سالمند در کشور را دارد، گفت: ۱۰.۲ درصد جمعیت کرمانشاهی ها سالمند محسوب می‌شوند.

فاطمه رضوان مدنی روز پنجشنبه در نشست شورای سالمندان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: براساس آخرین آمار گرفته شده دالاهو مسن ترین و ثلاث باباجانی جوان ترین شهرستان های استان هستند.
وی با اشاره به خدماتدهی بهزیستی به سالمندان افزود: براساس آمار اکنون ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر از سالمندان کرمانشاه در بهزیستی خدمت مختلف رفاهی و درمانی دریافت می کنند.
مدیرکل بهزیستی با اشاره به فعالیت ۱۶ مرکز غیردولتی برای خدمات‌دهی به سالمندان گفت: پنج مرکز در کرمانشاه به صوت شبانه روزی به ۳۱۷ نفر از سالمندان خدمات ارایه می دهند.
رضوان مدنی عنوان کزد: چهار بنیاد آموزشی کار آموزش ۲۱۷ سالمند و سه مرکز ویزیت در منزل نیز کار خدمات‌دهی به ۱۴۰ نفر از سالمندان در شهر کرمانشاه را برعهده دارند.
وی مشارکت سالمندان در جامعه را بسیار مهم دانست و گفت: تمام ارگان های استان باید به منظور خدمات‌دهی به سالمندان دست به کار شوند.
غربالگری سالمندان در کرمانشاه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه نظام مراقبت از سالمتدان عملیاتی شده است، گفت: بحث غربالگری سلامت سالمندان را به صورت رایگان در سطح استان انجام می دهیم.
ابراهیم شکیبا با اشاره به اینکه شیوه زندگی سالم به سالمندان استان آموزش داده می شود، عنوان کرد: به منظور حفظ سلامت سالمندان با همکاری بهزیستی مکمل های ویتامین دی به صورت رایگان بین این قشر از جامعه توزیع می شود.
وی کاهش آمار تولد نوزادان را نگران کننده دانست و گفت: سال گذشته بیش از ۲۲ هزار تولد در استان داشتیم که این آمار امسال تاکنون به ۱۸ هزار مورد رسیده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.نوشته بیش از ۱۰ درصد کرمانشاهی‌ها سالمند هستند اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید