تاثیر ۲ عامل غذایی بر جنسیت جنین

0
67

تاثیر 2 عامل غذایی بر جنسیت جنین

یکی از محبوب‌ترین توصیه‌های طرفداران طب سنتی در حوزه جنسیت نوزاد این است که تغییر سطح قلیایی رژیم غذایی شما بر جنسیت او تاثیر دارد. این عقیده بر این اساس است که محیط قلیایی بیشتر بر پسر شدن نوزاد شما تاثیر می گذارد.

رژیم قلیایی شده

به گزارش خراسان ،علم پزشکی رابطه‌ مستقیم رژیم غذایی و جنسیت نوزاد را تایید نمی‌کند اما هنوز عده‌ زیادی معتقدند که خوردن بعضی از خوراکی‌ها می‌تواند بر جنسیت نوزاد تاثیر داشته باشد از جمله : یکی از محبوب‌ترین توصیه‌های طرفداران طب سنتی در حوزه جنسیت نوزاد این است که تغییر سطح قلیایی رژیم غذایی شما بر جنسیت او تاثیر دارد. این عقیده بر این اساس است که محیط قلیایی بیشتر بر پسر شدن نوزاد شما تاثیر می گذارد به همین دلیل مصرف بیشتر این غذاها در رژیم غذایی توصیه می‌شود:

 

افزایش مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه

همان‌طور که گفته شد، این نظریه صد درصد عملی نیست ولی موارد توصیه شده‌ آن برای سلامتی خطرناک نیستند و اگر مایل به پسردار شدن هستید، ارزش امتحان کردن دارد. در صورتی که تمایل داشته باشید فرزند شما دختر باشد هم همین نظریه را معکوس انجام دهید؛ یعنی از مواد غذایی اسیدی استفاده کنید.عموما زنانی که نوزاد پسر به دنیا آورده اند، در رژیم غذایی خود کالری بالاتری داشته اند و همچنین پروتئین و کربوهیدرات بیشتری نسبت به زنان بارداری که فرزند دختر به دنیا می‌آورند، دارند. همچنین متخصصان برای بیشتر کردن شانس پسردار شدن، پیشنهاد می‌کنند که یک رژیم غذایی سالم همراه با میزان مفیدی از کالری را در رژیم خود داشته باشید؛ به خصوص سعی کنید که کالری دریافتی خود را در وعده‌ صبحانه لحاظ کنید.

 

افزایش سطح گلوکز خون

مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد، زنانی که گلوکز خون خود را بالا نگه می‌دارند شانس بیشتری برای پسردار شدن دارند. سعی کنید هر چند ساعت یک بار وعده‌های کوچک اما متعددی داشته باشید و دقت کنید که این وعده‌ها پر از مواد مغذی باشد. همچنین در میان وعده‌ها از پتاسیم بیشتر استفاده کنید تا احتمال پسردار شدن شما بیشتر شود.

 

برای صبحانه غلات بخورید

در موارد زیادی زنانی که برای وعده‌ صبحانه خود یک کاسه یا کمتر از آن، غلات مصرف می‌کنند، پسردار می‌شوند. مصرف غلات با سطح گلوکز خون در ارتباط است و مصرف آن در ساعات اول روز سطح گلوکز خون را بالا نگه می‌دارد. همچنین بسیاری از غلات با مواد غذایی پتاسیم دار غنی شده اند که همین هم شانس پسردار شدن را برای زنانی که غلات می‌خورند بالا می‌برد.

 

منبع : زندگی آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید