تاریخ دقیق روز هنرهای نمایشی در تقویم سال ۱۴۰۲ چه روزی است؟

0
19

تاریخ دقیق روز هنرهای نمایشی در تقویم شمسی برابر است با :

روز دوشنبه ۷ فروردین سال ۱۴۰۲

تاریخ دقیق روز هنرهای نمایشی در تقویم قمری برابر است با :

روز دوشنبه ۵ رمضان سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز هنرهای نمایشی در تقویم میلادی برابر است با :

روز دوشنبه ۲۷ مارس سال ۲۰۲۳

 

هفتم فروردین ماه روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی نامگذاری شده است. این روز، عاملی برای ایجاد پیوند جهانی بین هنرمندان تئاتر است. هفتم فروردین یادآوری می کند که هنر تئاتر زنده است و هنرمندان می توانند در سراسر جهان با یکدیگر در ارتباط باشند.

تئاتر آن شاخه از هنرهای نمایشی است که به بازنمودن داستان‌ها در برابر مخاطبان یا تماشاگران می‌پردازد. تئاتریک هنر دراماتیک است و پنج قرن قبل از میلاد مسیح در آتن و روم به وجود آمد و سپس در آثار قرون وسطی، رنسانس و بعد در عصر جدید اروپا ادامه یافت.
منظور از تئاتر یک مجموعه هنری یا یک نظام سازمان یافته هنری است که پیش از هر چیز به متن یا نمایشنامه و سپس به کارگردان نیاز دارد و شامل بازیگری، صحنه آرایی، مجسمه آرایی، موسیقی، سخنوری، نور‌پردازی، نقاشی، معماری …. است.
کسانی که درباره بوجود آمدن تئاتر جستجو کرده‌اند می‌گویند سرچشمه آن از آیین‌هاست. آیین به مراسم مذهبی و اجتماعی می گویند، مثل مراسم عروسی یا مراسم سینه زنی در ماه محرم در ایران و مراسم رقص های مخصوص در کشورهای دیگر. انسان همیشه دوست داشته است به اتفاقاتی که خارج از اراده و میل اوست تسلط داشته باشد و این ویژگی اصلی تئاتر است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید