ترک بایرن مونیخ سخت بود اما همیشه می‌خواستم در لالیگا بازی کنم

0
45

به گزارش وانانیوز، 

تلاش‌های چند هفته‌ای روبرت لواندوفسکی برای پیوستن به بارسلونا سرانجام ثمر داد و او هفته گذشته به صورت رسمی به آبی‌و‌اناری‌‌های کاتالونیا پیوست. برای خیلی‌ها به خصوص طرفداران بایرن مونیخ تصمیم لواندوفسکی برای ترک تیمی که موفقیت‌های فردی و تیمی در آن برایش تضمین شده بود، تأمل‌برانگیز بود اما خود او می‌گوید برای این تصمیمش دلایلی داشته است.

لواندوفسکی اظهار داشت: پس از سال‌های بازی در مونیخ، تغییر آسان نبود اما من همیشه دلم می‌خواست که در اسپانیا بازی کنم. به بارسلونا آمدم تا بهترین بازی‌هایم را ارائه کنم و توانایی‌هایم را نشان دهم و به تیم کمک کنم.

ستاره لهستانی که پس از ۱۲ سال بازی در بوندس‌لیگا و انجام نزدیک به ۴۰۰ بازی در این لیگ به اسپانیا نقل مکان کرده است، درباره مقایسه میان لالیگا و بوندس‌لیگا اظهار داشت: اگر بخواهیم بوندس‌لیگا و لالیگا را مقایسه کنیم، من فکر می‌کنم از نظر سرعت بازی و حرکات بدون توپ، بوندس‌لیگا لیگ قوی‌تری است اما از نظر مهارت بازی با توپ و حفظ آن، لالیگا قوی‌تر است. برای من اما فرقی ندارد که در کدامیک از این دو لیگ بازی کنم چون بازیکن انعطاف‌پذیری هستم و می‌توانم خودم را با هر سیستمی وفق دهم. من در لیگ قهرمانان مقابل باشگاه‌های اسپانیایی بازی کرده‌ام و کیفیت آنها را می‌شناسم. از بازی در این لیگ واهمه‌ای ندارم و اتفاقاً برای آغاز این چالش لحظه‌شماری می‌کنم. در بارسلونا هم من اگرچه کنار این بازیکنان بازی نکرده‌ام اما تعدادی از آنها را می‌شناسم و با آنها ارتباط شخصی داشته‌ام. الان هم فکر نمی‌کنم که از بابت تطبیق دادن خودم با آنها مشکلی پیدا کنم. اولین باری که پدری، گاوی و آنسو را دیدم، متوجه پتانسیل فوق‌العاده آنها شدم. مطمئنم که آنها ماه‌ به ماه و بازی به بازی موفق‌تر می‌شوند.

لواندوفسکی سپس درباره ارتباطش با پپ گواردیولا سرمربی پیشین بارسلونا و تأثیری که این مرد اسپانیایی روی او برای پیوستن به کاتالان‌داشت هم گفت: پپ؟ او دو سال مرا تمرین داد اما آن دو سال، طولانی‌ترین دو سالانه دوران بازیگری من بود، چون کلی چیز از پپ یاد گرفتم و خیلی با او صحبت می‌کردم. پپ خیلی چیزها را برای من توضیح داد، نه فقط درباره فوتبال بلکه درباره بارسلونا و دوران حضورش در این تیم. من فکر می‌کنم که به خاطر تمرین کردن زیر نظر پپ، بازی در بارسا برایم آسان‌تر می‌شود. پپ مربی بزرگی است و از نظر تاکتیکی، ایده‌های حیرت‌آوری دارد. من از او چیزهای فراوانی آموختم و او توانست رویکرد مرا نسبت به مفهوم فوتبال در داخل و خارج از زمین بازی تغییر دهد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید