تست «تشخیص افتادگی غده اشکی» توسط محققان کشور معرفی شد

0
147تست «تشخیص افتادگی غده اشکی» توسط محققان کشور معرفی شد

تست جدید جهت تشخیص افتادگی غده اشکی برای اولین بار توسط تیم تحقیقاتی مرکز چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر محسن بهمنی کشکولی از مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران یک تست جدید را برای اولین بار در ژورنال انجمن جراحان پلاستیک چشم آمریکا معرفی کرده است که این تست جهت تشخیص افتادگی غده اشکی در افراد با پف پلک که برای بلفاروپلاستی مراجعه می کنند، کاربرد دارد.

در درصدی از افرادی که برای جراحی زیبایی پف پلک بالا یا بلفاروپلاستی مراجعه می کنند افتادگی همزمان غده اشکی نیز وجود دارد که باید ترمیم شود.

تشخیص این افتادگی غده اشکی به علت وجود پف پلک بالا بسیار مشکل است و گاهی قابل تشخیص نبوده و سبب مشکلاتی مثل باقی ماندن برآمدگی بخش خارجی پلک بالا و یا فیسچول غده اشکی می شود.

تست معرفی شده به دنیا توسط دکتر کشکولی و تیم تحقیقاتی چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با دقت ۱۰۰ درصد می تواند این افتادگی را در معاینات قبل از جراحی بلفاروپلاستی تشخیص دهد.

دکتر محسن بهمنی کشکولی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران است و تاکنون ۱۴ تکنیک، درمان و تست جدید در زمینه جراحی های پلک، ابرو، حدقه و مجرای اشکی به دنیا معرفی کرده است که  این روش های منحصر به فرد در مجامع بین المللی ارائه و به صورت مقاله در ژورنال های معتبر آمریکایی و اروپایی به چاپ رسیده اند.

وی به عنوان سخنران مدعو در بیش از ۱۵ کشور دنیا از جمله آمریکا، مکزیک، ژاپن، اسپانیا، هند، چین، ترکیه و یونان روش های جدید خود را ارائه کرده است.

مقاله مرتبط با تست جدید تشخیص این افتادگی غده اشکی در سایت کتابخانه ملی آمریکا قابل دسترس است.نوشته تست «تشخیص افتادگی غده اشکی» توسط محققان کشور معرفی شد اولین بار در خبرگزاری مهر پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید