تنگه بوچیر هرمزگان | چله بوچیر | صخره نوردی | دیدنی های هرمزگان

0
144


تنگه بوچیر هرمزگان از آن جاهایی است که با دیدنش هیجان زده می‌شوید و آدرنالین خونتان بالا می‌رود. مکانی شگفت‌انگیز و افسانه‌ای که سفر به آن از به‌یادماندنی‌ترین سفرهای عمرتان خواهد بود و لذت دره نوردی در این تنگه را هیچ‌وقت فراموش نخواهید کرد.

تنگه بوچیر هرمزگان

در سفر امروز مجله دلتا همراهمان باشید تا شما را به یکی از جاذبه‌های کمتر شناخته شده و بکر طبیعت ایران یعنی تنگه بوچیر هرمزگان ببریم. جاذبه‌ای در قلب استان زیبای هرمزگان که لذت یک سفر هیجان‌انگیز، خنک و ماجراجویانه را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تنگه بوچیر کجاست؟

برای رسیدن به تنگه بوچیر یا چله بوچیر، باید خود را به استان زیبای هرمزگان برسانید. جایی در میانه راه بوشهر و بندرعباس، در نزدیکی شهر پارسیان. روستایی به نام بوچیر که تنگه بوچیر در ارتفاعات کناری آن، جا خوش کرده است. راه دسترسی به تنگه بوچیر از طریق شهرستان پارسیان (گاوبندی) و روستای بوچیر است که بعد از رسیدن به این روستا باید جاده‌ای خاکی‌ را که در غرب روستای بوچیر است، به طول پنج کیلومتر به‌سمت شمال طی کنید تا به ورودی تنگه برسید.

تنگه بوچیر هرمزگان کجاست؟

معرفی تنگه بوچیر هرمزگان

در میان منطقه‌ای گرم و کویری، دره‌ای عمیق و اسرارآمیز در دل زمین وجود دارد که به آن تنگه بوچیر هرمزگان یا تنگه چله بوچیر می‌گویند. تنگه‌ای باریک و پرآب که در میان شکاف صخره‌ها قرار دارد و شما را از گرمای سوزان تابستان به سرما و خنکای زمستان می‌برد. تفاوت دمایی میان قسمت‌های بیرونی تنگه با درون آن، به اندازه‌ای‌ است که حتی در فصل تابستان نیز در داخل این تنگه، قندیل‌های یخ به چشم می‌خورد. با سفر به این محل، یک دره‌نوردی استثنایی را در قلب زمین شروع می‌کنید.

معرفی تنگه بوچیر هرمزگان

راهنمای بازدید از تنگه بوچیر

برای دره‌نوردی در چله بوچیر و رسیدن به انتهای آن باید تقریبا یک کیلومتر مسافت طی کنید. البته باید بدانید که مسیری هموار در برابرتان قرار ندارد، بلکه برای رسیدن به انتهای این جاذبه گردشگری، باید بارها به آب بزنید و از میان صخره‌ها بالا و پایین بروید. به همین دلیل باید شنا بلد باشید و تجهیزات صخره‌نوردی را نیز با خود ببرید.

راهنمای بازدید از تنگه بوچیر هرمزگان

بازدید از تنگه بوچیر برای افراد غیرحرفه‌ای

اگر دوست دارید از این دره دیدن کنید و ویژگی‌های لازم برای پیمایش آن را ندارید، باز هم می‌توانید از زیبایی‌های تنگه بوچیر لذت ببرید. شما می‌توانید در شیب کوه و بالای دره مسافتی را به صورت پیاده بروید و از بالا، درون تنگه را نگاه کنید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

بازدید از تنگه بوچیر هرمزگان برای افراد غیرحرفه‌ای

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، روستایی که مردمانش زیرِ زمین زندگی می‌کرده‌اند! را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

منبع خبر : مجله دلتا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید