تکذیب شایعه مورد مشکوک به کرونا در ملایر

0
96


رئیس بیمارستان غرضی ملایر شایعه شناسایی مورد مشکوک به کرونا در این مرکز درمانی را ‏تکذیب کرد و گفت: تاکنون هیچ مورد مشکوک به کرونا به این بیمارستان مراجعه نکرده است.‏

دکتر محمدرضا توکلی افزود: امروز بیمارستان غرضی در حالت آماده باش قرار گرفت و کلاس های آموزشی و پیشگیری برای کلیه پرنسل به منظور مقابله با موارد مشکوک برگزار شد.

وی بیان کرد: باتوجه به اینکه ما در نزدیکی قم هستیم، بنابراین فراخوان به همه همکاران داده و جلسات هماهنگی برگزار شده و در حال حاضر هیچ مورد مشکوکی به بیمارستان مراجعه نکرده است.

توکلی با اشاره به اینکه افراد مشکوک به کرونا معمولا با علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا و مشکلات تنفسی به اورژانس مراجعه می کنند، اظهارکرد: درحال حاضر اورژانس بیمارستان غرضی آرام است و مراجعه کننده خاصی در این زمینه نداشته ایم.

رئیس بیمارستان غرضی ملایر از آماده باش کامل کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان ملایر برای مقابله با این بیماری خبر داد و افزود: بیماری کرونا یک بیماری ویروسی و مرگ و میر آن مانند بیماری آنفلوآنزا و در حدود دو درصد است.

توکلی خاطرنشان کرد: بیشتر فوتی ها در اثر این بیماری افراد مسن، افراد دارای سابقه بیماری های زمینه ای و قلبی – عروقی هستند و معمولا در افراد سالم مشکلی ایجاد نمی کند و ۹۸ درصد بیماران بدون هیچ علائمی می توانند به زندگی عادی بازگردند.

وی توصیه کرد: برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا، شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون یا محلول های ضدعفونی کننده، پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه یا سرفه، خودداری از تماس نزدیک با افرادی که علائم شبیه به آنفلوآنزا یا سرماخوردگی دارند، پخت صحیح و کامل گوشت و تخم مرغ و خودداری از تماس حفاظت نشده با حیوانات، ضروری است.

امروز در سطح شهر ملایر شایعه شده بود که یک مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان غرضی شناسایی شده است، همین امر سبب مراجعه تعداد کثیری از شهروندان به داروخانه ها و مراکز فروش کالاهای پزشکی برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی کننده شده است.

ایسنانوشته تکذیب شایعه مورد مشکوک به کرونا در ملایر اولین بار در تابناک با تو پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید