تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

0
106تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران

تهران- ایرنا-برخی شبکه‌های معاند به‌طور هماهنگ برای ایجاد اضطراب و نگرانی در میان مردم اخبار کذبی در مورد بازگشت کارگران چینی به گچساران و شیوع کرونا در این شهرستان را منتشر کردند که مشخص شد این شایعه کذب بوده است.

ویروس کرونا امروزه به مهم‌ترین و اصلی‌ترین خبرها در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است اما از طرف دیگر ایجاد اضطراب و استرس ناشی از ترس ابتلا به این بیماری، بازار شایعات و اخبار جعلی را در این رسانه‌ها هم داغ کرده است در این میان شبکه‌های معاند مبادرت به انتشار پیام‌هایی از کانال‌های خود می‌کنند که موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه وارد شدن به امنیت روانی کاربران در فضای مجازی شده‌اند بنابراین در چنین شرایط دشواری، شبکه‌های اجتماعی هم می‌توانند به افزایش آگاهی عمومی مردم کمک کنند و هم شبکه‌های مانند رسانه‌های ضدانقلاب می‌توانند با بازتاب اخبار جعلی آرامش را از مردم بگیرند و اطلاعات نادرست فراوانی در اختیار مردم قرار دهند یکی از این شایعات بازگشت کارگران چینی به گچساران بود که موجب تشویق در میان مردم این شهرستان شد.

شایعه:شبکه‌های معاند اخباری در مورد بازگشت کارگران چینی به گچساران و شیوع کرونا در این شهرستان را منتشر کردند.

تکذیب شایعه:با بررسی رسانه ها مشخص شد این شایعه کذب بوده و پیش از این، در هفته اول اسفند ۱۳۹۸ خورشیدی نیز منتشر شده و توسط مسئولان پاسخ داده شده است. همچنین مشخص شد که کارگران مذکور از ابتدای شیوع کرونا در کشور چین، اجازه خروج از گچساران را نداشته و در طولانی مدت، در ایران حضور داشته‌اند. علی خوان پایه فرماندار گچساران نیز در همین مورد گفت: کارگران چینی در تاسیسات نفت و گاز شهرستان گچساران حضور دارند که همه این کارگران چینی تست سلامت شده و مشکلی ندارد. همچنین امیر حمزه بازیار دادستان گچساران گفته بود: باتوجه به اینکه از ابتدای بروز بیماری کرونا نیروهای انسانی چینی شاغل در سد در حال ساخت چم شیر گچساران ممنوع الخروج شده اند نگرانی بابت انتقال ویروس کرونا توسط این افراد وجود ندارد.نوشته تکذیب شد: بازگشت کارگران چینی به گچساران اولین بار در ایرنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید