خبر نگران کننده؛ منشا طغیان “آبله میمون” اعلام شد!

0
21

منشا بیماری آبله میمون تماس جنسی است

مقام‌های بهداشتی در چندین کشور هشدار داده‌اند که ممکن است موارد آبله میمون در گردهمایی‌ها و جشنواره‌های تابستانی بیشتر شود.

به گزارش وقت صبح به نقل از جماران؛ دیوید هیمن مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: تئوری کاری WHO براساس موارد شناسایی شده تاکنون این است که طغیان بیماری ناشی از تماس جنسی است.

آنچه که هم‌اکنون اتفاق می‌افتد این است که این بیماری مانند عفونت‌های مقاربتی در حال گسترش است که این ویژگی انتقال آن را در جهان تقویت کرده است.


مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: این سازمان در حال کار روی راهنمایی‌های بیشتر برای کشورها در مورد چگونگی کاهش شیوع آبله میمون است درحالی‌که نگرانی‌ها ممکن است در ماه‌های تابستان بیشتر هم شود.

بیشتر بخوانید: هشدار؛ یک بیماری خطرناک و واگیردار در کمین افراد است!

دیوید هیمن افزود: تئوری کاری WHO براساس موارد شناسایی شده تاکنون این است که طغیان بیماری ناشی از تماس جنسی است. آنچه که هم‌اکنون اتفاق می‌افتد این است که این بیماری مانند عفونت‌های مقاربتی در حال گسترش است که این ویژگی انتقال آن را در جهان تقویت کرده است.وی تاکید کرد: طغیان آبله میمون شبیه روزهای اولیه پاندمی کووید-۱۹ نیست زیرا این بیماری به راحتی منتقل نمی‌شود.

به گفته دانشمندان، طغیان آبله میمون در ۱۱ کشور که این بیماری در آنها بومی نیست، بسیار غیرعادی است. تاکنون بیش از ۱۰۰ مورد تائید شده یا مشکوک گزارش شده که بیشتر آنها در اروپا هستند.

 

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید