خطر بیمارستان هراسی در دوران کرونا

0
47


خطر بیمارستان هراسی در دوران کرونا

رییس بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماری کرونا درمان دارد اما مهمترین نکته در معالجه کرونا از نوع جهش یافته و معمولی، تشخیص به موقع است بنابراین باید باورهای غلط مردم در زمینه هراس از بیمارستان اصلاح شود.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر علیرضا صداقت افزود: در شرایط کنونی ” بیمارستان هراسی” یکی از معضلات در درمان بیماران بدحال مبتلا به کووید – ۱۹ است و برخی از آنها به دلیل ترس و این تصور غلط که بیمارستان آلوده است و سبب مرگ بیمار می شود از مراجعه به بیمارستانها پرهیز می کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در این شرایط با کمال تاسف وقتی بیمار را به بیمارستان انتقال می دهند که علائم و عوارض کرونا در او شدت یافته است و در چنین شرایطی فرآیند درمان سخت تر شده و ممکن است کاری از تیم پزشکی بر نیاید.

کاهش آمار بستری شده های کرونا

این پزشک فوق تخصص مراقبت های ویژه گفت: در دوره اوج بیماری روزانه ۴۲۰ بیمار در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد با علائم مشکوک به کرونا بستری می شدند که اکنون این تعداد به ۴۲ نفر در روز کاهش یافته است و همچنین در اوج بیماری تعداد بیماران بستری در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان امام رضا ۱۶۰ نفر در روز بود که این تعداد اکنون به ۳۰ بیمار کاهش یافته است.

دکتر صداقت تاکید کرد: نکته مهم این است که این وضعیت، ناپایدار و شکننده است و خطر شیوع ویروس از نوع جهش یافته با عادی انگاری مردم و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی جدی است.

منبع :
رکنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید