خواص عسل برای صبحانه | صبحانه با عسل | کنترل قندخون

0
172


خوردن صبحانه بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن، چه چیزی خوردن در ابتدای صبح است.

صبحانه ‌هایی برای رفع استرس

در شروع روز، دستگاه گوارش شما پس از یک استراحت چند ساعته خالی است و آماده فعالیت می‌باشد. همین امر موجب می‌شود خوراکی‌هایی که می‌خورید به سرعت جذب بدن شوند و آثار خود را نشان دهند. پس انتخاب ماده غذایی در صبحانه مهم است، اگر یک روز خوب با یک بدن با نشاط می‌خواهید، آن را دست کم نگیرید. در این مطلب مجله دلتا درباره خواص عسل برای صبحانه صحبت خواهیم کرد.

خواص عسل برای صبحانه

عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد

دستگاه گوارش پس از یک استراحت چند ساعته، آماده شروع فعالیت است. عسل مانند یک سوخت مصرفی فوق العاده قوی، به اندام‌های گوارشی شما تزریق می‌شود، عمل هضم و دفع را به خوبی بهبود می‌بخشد، در درمان یبوست و اسهال مفید است و به دستگاه گوارش شما کمک می‌کند که در طول روز احساس دل‌پیچه و دل درد نداشته باشید.

کنترل قندخون

در جذب بهتر مواد مغذی موثر است

زمانی که عسل را به صورت ناشتا مورد استفاده قرار می‌دهید در آن زمان بدن خالی و آماده دریافت ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز است. با استفاده از عسل، می‌توانید عمل جذب مواد مقوی را در طول روز بهبود ببخشید. در واقع بدن را آماده تقویت خواهید کرد.

بوی بد دهان را برطرف می‌کند

در طول شب به دلیل فعل و انفعالات دستگاه گوارشی و تخلیه اسید‌ها و باد‌های اضافی، فضای دهان و حلق ما، بوی بدی را به خود می‌گیرد. با استفاده از عسل در صبحانه بوی بد دهان را برطرف کنید.

بدن را مقاوم می‌کند

صبحانه را با نان داغ و طعم شیرین عسل تصور کنید. این کار علاوه بر لذت‌بخشی فراوانی که دارد بدن شما را در طول روز در برابر ویروس‌ها و بیماری‌ها مقاوم می‌کند. خوردن عسل در صبحانه، امروزه بسیار مهم است از جهت اینکه شیوع بیماری‌های اپیدمی مثل کووید۱۹شیوع یافته است و باید بدن را تقویت کرد.

در بهبود گردش خون موثر است

بدن در صبح، فرمان پذیری خوبی دارد. با استفاده از عسل جریان خون را در بدن‌تان افزایش دهید. این عمل موجب شادابی، شفافیت و جوان‌سازی پوست شما می‌شود. افزایش گردش خون در بدن به ترمیم بافت‌های آسیب دیده پوستی نیز کمک می‌کند. خون را پاکسازی و رقیق می‌کند. میزان گلبول‌های سفید خون را افزایش می‌دهد.

قند خون را کنترل می‌کند

خیلی از افراد خیال می‌کنند که خوردن عسل برای افراد دیابتی مضر است. اما این یک تفکر اشتباه است. قند طبیعی موجود در عسل، خاصیت کنترل کردن انسولین بدن را دارد. میزان گلوکز را کنترل می‌کند. استفاده از عسل در صبحانه دریافت این قابلیت را در بدن دو چندان می‌کند.

کمک می‌کند به استرس غلبه کنید

عسل را در وعده غذایی صبحانه خود جای دهید. بخصوص زمانی که روز پر مشغله و پر استرسی را در پیش دارید. این کار باعث می‌شود ضربان قلب شما کنترل شود. با گردش خون در بدن حس آرامش و تمرکز را به دست بیاورید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خواص بی‌نظیر تخم کدو را بخوانید.منبع خبر : مجله دلتا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید