داوران ما چندین هفته است پولی نگرفته‌اند و لباس ندارند

0
56

به گزارش وانانیوز، 

علی خسروی در خصوص شرایط داوری، عنوان کرد: من حدود یک و نیم ماه است که از طریق کمیته داوران دعوت شدم و حکم گرفتم، فعلاً جلسه خاصی نداشتیم، این هفته جلسه برگزار می‌شود و راهکار‌ها را ارائه می‌دهیم. قرار نیست سکوت کنیم و بگوییم همه چیز خوب است، چون اوضاع داوری خوب نیست.

عضو کمیته داوران در خصوص شکایات مطرح شده، خاطرنشان کرد: اول باید زیرساخت آماده شود؛ افرادی که به کمیته داوران آمدند این روز‌ها را دیده‌اند و انتظارات زیاد است. من پیش از این به عزیزی‌خادم گفتم که داوران ۹ هفته است پولی نگرفته‌اند و الان هفته سیزدهم – چهاردهم را پیش رو داریم باز هم داوران پولی نگرفته‌اند، لباس هم همین‌طور. در بخش بانوان داوران لباس ندارند، این‌ها را باید کار کنیم. آمده ایم که این مسائل را بسازیم، اما آیا همه چیز درست است و فقط داوری مشکل دارد؟ این همه توهین به داور پس چیست؟ داوران ما کارشناسی می‌کنند می‌بینیم یک دختر ۱۶ ساله کلمات رکیک به کار می‌برد.

خسروی در پاسخ به این سوال که باید سعی کنیم تا شرایط داوری را بهتر کنیم، گفت: بله داوران باید در بهترین شرایط باشند، اگر مربی یا بازیکن اشتباه می‌کند موقعیت خودش را از دست داده است، اما اشتباه داوری روی جدول و همینطور روانی تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: ۴۵ داور در لیگ برتر داریم، در هر هفته حدود ۸ داور قضاوت می‌کنند و ۳۶ – ۷ نفر بیرون می‌مانند. ۵۰ – ۶۰ کمک داور هم داریم که واقعا زیاد است بنابراین باید مسائل تشویقی را انجام دهیم، مثلاً داوران لیگ یک که خوب قضاوت کردند را به لیگ برتر بفرستیم، داورانی که در لیگ برتر قضاوت خوبی نداشتند را به لیگ یک. مسائل انگیزشی باید بیشتر شود.

عضو کمیته داوران یادآور شد: ما بهترین داوران را داریم که ناگزیرند ۳ تا ۴ هفته بیرون بمانند این مشکل اصلی ماست، بنابراین اگر خوب داوری خوب سود چشمگیری دارد هفته بعد هم قضاوت کند؟

خسروی در ارتباط تلفنی با برنامه ورزش و مردم در خصوص شرایط داوری در لیگ یک هم، تصریح کرد: امیدوارم این فصل شرایطی فراهم شود تا افراد را بررسی کنیم و ببینیم چه مشکلاتی وجود دارد. تیم‌ها هم به ما کمک کنند. کمیته داوران قرار است استارت خود را بزند و امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد.

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید