درخواست سازمان لیگ فاقد پختگی است/ سازمان‌های نظارتی باید به عملکرد دلال‌ها ورود کنند

0
29

به گزارش وانانیوز، 

جهانگیر کی‌شمس  درباره نامه سازمان لیگ فوتبال به باشگاه‌ها مبنی بر پیشنهاد سقف قرارداد برای بازیکنان اظهار داشت: متأسفانه این درخواست سازمان لیگ خیلی دیر مطرح و در واقع در دقیقه ۹۰ اعلام شده است. اکثر تیم‌ها الان بازیکنان‌شان را گرفته‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای تمرینات و شروع مسابقات‌ هستند. ما وقتی به شرایط قراردادها و رقم‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به‌طور سرسام‌آوری قیمت‌ها بالا رفته است و بازیکنی که ما در تیم‌های نوجوانان و جوانان‌مان روی آن سرمایه‌گذاری کردیم و پرورش دادیم، به یکباره با قرارداد چند میلیاردی روبه‌رو می‌شود. در این شرایط ما دیگر نمی‌توانیم بازیکن‌مان را نگه داریم و با تیم‌های دیگر رقابت سالم داشته باشیم.

وی ادامه داد: سازمان لیگ در دوره‌های گذشته هم چنین تصمیماتی گرفته مانند عدم حضور دروازه‌بان خارجی یا  سقف قرارداد. ما چندین بار آزمون و خطا کرده‌ایم، ولی متأسفانه ‌هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. به نظر من درخواست سازمان لیگ در حال حاضر فاقد پختگی است. اینکه در نامه پیشنهادی سازمان لیگ قید می‌شود در صورت موافقت سه چهارم تیم‌ها این پیشنهاد تصویب می‌شود، یعنی تعداد ۱۲ باشگاه باید اعلام موافقت کنند در صورتی که همین باشگاه‌ها مشکل مالی ندارند و با هر قیمتی که خواسته‌اند بازیکن جذب کردند و به نوعی باعث بالارفتن قیمت‌ها شده‌اند. جالب است که همین تیم‌های متمول در صف اول معترضان افزایش رقم قرارداد بازیکنان هم هستند.

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت با انتقاد از نقش دلال‌ها و ایجنت‌ها در بحث جذب بازیکنان خاطرنشان کرد: ‌تیم ما و یا تیمی مثل نفت مسجدسلیمان نمی‌توانند نقشی در این شرایط داشته باشند. سؤال من این است که سازمان‌های نظارتی، فدراسیون فوتبال و یا خود سازمان لیگ چرا در این مسئله ورود نمی‌کنند. همانطور که گفتم درخواست سقف قرارداد بازیکنان خیلی دیر از سوی سازمان لیگ اعلام شده است، در صورتی که به جای این کار باید درباره نقش دلال‌ها و ایجنت‌ها در فوتبال بررسی کنند و نگذارند که این افراد بیش از این فوتبال را به بیراهه ببرند.

کی‌شمس افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که تیم‌های ضعیفی مثل تیم صنعت نفت، نفت مسجدسلیمان و چند تیم دیگر در فصل نقل‌وانتقالات دارند، این است که تیم‌های صنعتی و برخی تیم‌های دیگر با توجه به بودجه‌های کلانی که در اختیار دارند، برای جذب بازیکن هر پیشنهادی را که مدیر برنامه‌ها و ایجنت‌ها می‌دهند، می‌پذیرند و همین مسئله باعث می‌شود که رقم قرارداد بازیکنی که تا دو فصل پیش ۵۰۰ میلیون تومان بوده است یک دفعه قراردادی چند میلیاردی می‌شود. در این شرایط ما نمی‌توانیم رقابت کنیم و باید هر چه را در «تَه» بازار باقیمانده است، به خدمت بگیریم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که «سرمربی صنعت نفت چه زمانی انتخاب خواهد شد؟»، گفت: در حال بررسی شرایط هستیم و می‌خواهیم بهترین فرد را برای هدایت صنعت نفت انتخاب کنیم. به زودی تکلیف سرمربی و اعضای کادر فنی را نهایی می‌کنیم تا بیشتر از این زمان را از دست ندهیم، هرچند که با توجه به شرایط مالی باشگاه توان بالایی برای رقابت با سایر تیم‌ها نداریم. 

 

 

انتهای پیام/

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید