در برابر طنازی‌های امیر کربلایی‌زاده جدی بازی کردن کار سختی است

0
28در برابر طنازی‌های امیر کربلایی‌زاده جدی بازی کردن کار سختی است

سبا سلیمانی با اشاره به اینکه سریال «خوشنام» اولین تجربه بازی در یک اثر کمدی برای او بوده، تأکید کرد که جدی بازی کردن در برابر امیر کربلایی‌زاده با توجه به توانایی او در ایفای نقش طنز کار بسیار سختی است.

سبا سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون اظهار داشت: در سال ۱۳۸۵ در مجموعه تلویزیونی «سبز، آبی، مهر» حضور داشتم که قرار بود این برنامه از شبکه خراسان رضوی پخش شود. کارگردان این اثر هادی حاجتمند بود که پس از این اثر، فیلم سینمایی «مدیترانه» را ساختند و من در این فیلم ایفای نقش کردم. « خوشنام » اولین تجربه جدی من در تلویزیون بود.سلیمانی خاطرنشان کرد: در فیلم «مدیترانه» نقش مکمل داشتم اما نقش پرچالشی بود، دختری که در دوران عقد باردار شده بود و معضل بزرگی برای او به وجود آمده بود و از آنجا که سن کمی داشتم و کمتر مقابل دوربین قرار گرفته بودم نقشی که در این فیلم بازی کردم برایم نقش سخت و پر چالشی بود.

وی افزود: وقتی متن سریال «خوشنام» را خواندم نمی‌دانستم که این سریال قرار است با چه گروه و در چه فضایی ساخته شود ولی وقتی سر لوکیشن رفتم دیدم که بازیگران خوبی از جمله هومن حاجی‌عبدالهی و… در آن حضور دارند و به همین دلیل مشتاقانه بازی در این سریال را پذیرفتم. متن را بیشتر و با دقت خواندم متوجه شدم که فضا کمدی است و این اولین تجربه من در فضای کمدی بود و به همین دلیل واقعاً بازی در این فضا برایم ترسناک بود چرا که کمدی واقعاً سخت است و سخت‌تر این بود که من باید نقش جدی بازی می‌کردم و چون اصطلاحاً فردی خوش‌خنده هستم قرار گرفتن در این فضا برایم هیجان‌انگیز و جذاب بود.

 

این بازیگر در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: در سکانس‌هایی که بازیگر مقابلم امیر کربلایی‌زاده بود کارم بسیار سخت بود که بخواهم جدی باشم چرا که او واقعاً بازیگر طناز توانمندی است و من به زحمت جلوی خنده‌ام را می‌گرفتم. چالش دیگر این نقشم اسب‌سواری بود که من تخصصی در آن نداشتم حتی یک بار در انجام این کار آسیب دیدم.

در برابر طنازی‌های امیر کربلایی‌زاده جدی بازی کردن کار سختی است

سلیمانی خاطرنشان کرد: من سال‌ها تئاتر کار کردم و از سال حدوداً ۸۹ – ۹۰  فعالیتم در عرصه تئاتر را با نمایش‌های عروسکی آغاز کردم و پس از آن به عنوان بازیگر فعالیتم را ادامه دادم. آخرین نمایشی که در آن ایفای نقش کردم را هومن حاجی‌عبدالهی دید و فکر می‌کنم علیرضا نجف‌زاده هم این نمایش را دیده است و به نظرم پس از آن نمایش بود که برای «خوشنام» انتخاب شدم. من برای این سریال تست ندادم ولی تست گریم و لباس شدم و صحبت‌هایی داشتیم که پس از آن پذیرفته شدم. از این سریال واقعاً بازخوردهای خوبی داشتم و اکثر مخاطبانی که سریال را دیده بودند از آن راضی بودند و ارتباط برقرار کرده بودند.

این بازیگر در ادامه درباره ورود چهره‌های جدید به عرصه بازیگری گفت: بازیگری مثل همه شغل‌ها است و همانطور که یک علاقه‌مند به پزشکی می‌تواند به دکتر سمیعی تبدیل شود یک بازیگر علاقه‌مند هم می‌تواند به نوید محمدزاده تبدیل شود. قطعاً فقط استعداد کافی نیست و مسائلی چون پشتکار، تلاش، سواد و کسب تجربه بسیار مهم هستند؛ من سال‌هایی که نوید محمدزاده در تئاتر کارش را آغاز کرده بود به یاد دارم. او با پشتکار زیادی تمرین می‌کرد و بارها دیدم که واقعاً وقتی کار تمام می‌شد او به شدت خسته بود. پدرم هم به یاد دارم که همیشه با خستگی از تمرین تئاتر می‌آمد چرا که با جدیت به این کار نگاه می‌کرد.

وی افزود: پشتکار بخش اصلی ماجرا است و متأسفانه جوانان امروز و به خصوص هم‌نسل‌های من انتظار دارند همه چیز برایشان مهیا باشد و اصطلاحاً می‌خواهند ره صد ساله را یک شبه بروند. قطعاً همه جا مسائلی چون پارتی‌بازی و رانت می‌تواند عواملی باشند که یک نفر را به هدفش برسانند اما اطمینان دارم که تنها راه موفقیت رانت داشتن نیست و ما امروز بازیگران فوق‌العاده‌ای داریم که هیچ رانتی نداشتند.

این بازیگر درباره ادامه مسیر حرفه‌ایش گفت: تئاتر همیشه برایم جذاب بوده و به نوعی اولویت داشته اما تصویر هم جذابیت‌های خودش را دارد. البته من هیچوقت نمی‌خواستم که صرفاً فردی مشهور باشم و علاقه داشتم برای بازیگری و تواناییم به موفقیت برسم و دیگران من را به تواناییم در این هنر بشناسند و برای رسیدن به این هدف واقعاً دارم تلاش می‌کنم. شاید ما در نسل‌های قبل بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا و سوسن تسلیمی داشتیم اما همچنان به ظهور چنین نام‌هایی امیدوار هستم و نیاز به زمان است که چنین بازیگرانی ظهور کنند و ما بشناسیم.

سلیمانی در پایان گفت: از نظر من محدودیتی بین زن و مرد در بازیگری وجود ندارد اما در کشور ما بیشتر فیلمنامه‌هایی که نوشته می‌شوند و در واقع فیلم‌هایی که ساخته می‌شوند، نقش‌های اصلی‌شان مرد هستند و به نوعی سینمای ما بیشتر یک سینمای مردانه است و این باعث می‌شود که بازیگران زن فرصت کمتری داشته باشند. البته کم‌کم شاهد هستیم که با سریال‌هایی مثل «شهرزاد»، «جیران»، «خاتون» و… نقش زنان در آثار دراماتیک بیشتر می‌شود.

منبع : افکار نیوز
ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید