دست کم گرفتن مس یعنی خودزنی/ استقلال می‌تواند تهاجمی‌تر بازی کند

0
93

به گزارش وانانیوز، 

 تیم فوتبال استقلال در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر میزبان مس کرمان است و آبی پوشان می‌خواهند در این هفته دومین پیروزی فصل و اولین پیروزی خانگی شان را به دست آورند.

در خصوص این بازی ایوب اصغرخانی پیشکسوت و مربی سابق تیم‌های پایه استقلال اظهار داشت: مس با اینکه به تازگی به لیگ برتر صعود کرده اما با جسارتی که از این تیم و سرمربی جوانش دیدیم، نباید دست کم گرفته شود. آنها در دو بازی اول خود جسورانه به میدان رفتند و هیچ نشانی از یک تیم جوان و کم تجربه نداشتند.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: ساپینتو خودش آنقدر تجربه دارد که بداند نباید تیمی مثل مس را دست کم گرفت. آنها بی پروا حمله می‌کنند و خوب گل می‌زنند و این جسارت در حمله می‌تواند برای هر حریفی دردسر ایجاد کند.

اصغرخانی در خصوص ادامه روند نقل و انتقالاتی این تیم و جدایی قریب‌الوقوع یکی دو بازیکن به دلیل ترافیک در لیست بزرگسالان بیان داشت: همه این اتفاقات باید با نظر سرمربی رخ دهد. شاید اگر در انتخاب و معرفی سرمربی قبل از شروع فصل قدری عجله می‌شد و سرمربی زودتر انتخاب می‌گردید، امروز تیم با این چالش بزرگ مواجه نبود.

مربی سابق تیم‌های پایه استقلال تاکید کرد: آبی پوشان ظرفیت‌های فنی بالایی دارند و شکست دادن مس در ورزشگاه آزادی برای آنها دور از دسترس نیست. منوط به اینکه هوشیار بوده و از تمام این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

پیشکسوت آبی پوشان خاطرنشان ساخت: همه تصمیمات فنی را سرمربی یک تیم باید بگیرد، اما نظر من به عنوان کارشناس این است که ساپینتو هنوز نتوانسته باگ های سیستم ۳ دفاعه را در استقلال بگیرد. یکی از ایراداتی که من در این دو بازی دیدم استفاده همزمان از چشمی و سیلوا در این سیستم است که باعث می‌شود یکی از آنها به مرکز به سمت گوشه‌ها متمایل شود و همین تبدیل به نقطه ضعف در ساختار دفاعی می‌شود. ساپینتو یا باید سیستم دفاعی تیمش را به ۴ دفاع تغییر دهد و یا در صورت اصرار به استفاده از همین سیستم، از بین چشمی و سیلوا حتماً یک نفر را آن هم در راس عقب دفاع بازی دهد.

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید