دوستان ایلان ماسک معتقدند او باید ۵۰۰ کودک داشته باشد

0
42

کولاک جدید حرفهای همسر سابق "ایلان ماسک"

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا که صاحب ۹ فرزند است، در مصاحبه‌ای جدید با نشریه فایننشال تایمز گفت مخالفتی با داشتن شمار بیشتر کودکان ندارد.

به گزارش وقت صبح به نقل از همشهری آنلاین ، ماسک به رولا خلف، سردبیر فایننشال تایمز گفت برخی از دوستانش پیشنهاد کرده‌اند که تا ۵۰۰ فرزند داشته باشد، اما او فکر می‌کند که این میزان «یک کمی غیرعادی» است و افزود فقط تا حدی تولید مثل خواهد کرد که بتواند پدر خوبی برای فرزندانش باشد.

ماسک در حال حاضر ۹ کودک زنده دارد، از جمله یک مجموعه سه‌قلو و دو مجموعه دوقلو. نخستین کودک او به نام نوادا مدت کوتاهی پس از تولد به علت نشانگان مرگ ناگهانی نوزاد درگذشت.

اهداف ماسک برای رشد جمعیت

ماسک در این مصاحبه تاکید کرد که در حال حاضر در انتظار نوزاد دیگری نیست و شایعات درباره اینکه یک کلینیک باروری خریده است تا اهدافش در زمینه رشد جمعیتش را پیش ببرد، تکذیب کرد.

یک روز پس از انتشار این خبر که ماسک صاحب با «شیوون زیلیس»، مدیر عامل شرکت نورالینک (یکی از شرکت‌های تحت مالکیتش) صاحب بچه‌هایی دوقلو شده است، این میلیاردر توببت کرد «همه تلاشم را می‌کنم که به بحران کاهش رشد جمعیت کمک کنم.» و افزود «کاهش میزان تولدها ببزرگترین خطری است که تمدن تا به حال با آن روبرو بوده است.»

ماسک برای مدتی طولانی درباره خطر بالقوه افت شمار جمعیت هشدار داده است که به نظر او مشکلی است که خطر بزرگتری از گرمایش جهانی برای تمدن بشری است. برخی از کارشناسان با نظر ماسک موافق نیستند و می‌گویند جمعیت جهانی هنوز در حال رشد کردن است و با اینکه سالمند شدن جمعیت باعث ایجاد چاش‌های اجتماعی در برخی از کشورها شده است، پاسخ افزایش دادن میزان زادوولد نیست.

پروفسور آلیس رید، رئیس گروه تاریخ جمعیت و ساختار اجتماعی دانشگاه کمبریج می‌گوید: «افت جمعیت جهانی هنوز رخ نداده است و احتمالا هنگامی که رخ دهد به تدریج بروز خواهد کرد. این پدیده را نمی‌توان مصیبتی برای تمدن شمرد.»

به گفته ماسک، چیزی که نباید به عنوان راه‌حل افت بالقوه در جمعیت در نظر گرفته شود، افزایش دادن طول عمر انسان است. ماسک گفت:‌«مهم است که افراد بمیرند. شما دوست داشتید استالین چقدر عمر می‌کرد؟»

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید