راه نجات زندگی مشترک تنها در ۷ دقیقه!

0
38

مطاله جدید محققان آمریکایی درباره کاهش مشاجره در زندگی مشترک

محققان آمریکایی راه ساده ۷ دقیقه ای برای از بین بردن مشاجره زوج ها و بهبود روابط زندگی مشترک معرفی کرده اند.

به گزارش وقت صبح به نقل از خراسان؛ یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه «نورث وسترن» آمریکا انجام شده، راهی را برای کاهش مشاجره و دعوا میان همسران و چه بسا نجات زندگی‌ مشترک از طریق یک تمرین ساده که تنها ۷ دقیقه طول می‌کشد، معرفی کرده است.

محققان آمریکایی در این باره می‌گویند: «برای جلوگیری از عصبانیت همسران و حفظ سطح بالایی از رضایت میان آن‌ها، کافی است هریک از دو طرف جزئیات مربوط به آخرین مشاجره همسر خود را البته از دیدگاه شخص ثالث فرضی که مصلحت دو طرف را می‌خواهد، روی یک برگه بنویسند.»

بیشتر بخوانید: ۵ راز ساده ای که زندگی زوج ها را زیر و رو می کند

محققان با اشاره به این که انجام این تمرین تنها سه بار در سال کافی است، تأکید کرده‌اند که این روش برای کاهش مشاجره بین همسران و در نتیجه لذت بردن از زندگی شاد بسیار موثر است.

محققان در آزمایش خود، تفاوت‌های ۱۲۰ زوج آمریکایی را در یک دوره دو ساله شناسایی و این روابط را بر اساس معیار‌های متعددی مانند رضایت، عشق، صمیمیت، اعتماد، محبت و تعهد ارزیابی کردند.

در این فرایند از نیمی از زوج‌های شرکت کننده در طول سال دوم خواسته شد تا هر چهار ماه یک بار تمرین فوق را انجام دهند و در نتیجه نیمی از زوج‌ها این تمرین را انجام دادند.

در نهایت زوج‌هایی که این تمرین را انجام دادند، نسبت به دیگران از زندگی‌مشترک خود رضایت و احساس خوشبختی بیشتری داشتند.

به طور خلاصه، این تمرین که هدف آن شناخت علل مختلف مشاجره از جنبه‌های بیرونی است، می‌تواند روابط بین همسران را بهبود بخشد و احتمالاً از جدایی جلوگیری کند.

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید