زمان رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام مشخص شد

0
61

زمان رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام مشخص شد. ناظر مجلس در کارگروه فیلترینگ گفته است که فیلترینگ این دو اپلیکیشن به دستور شورای امنیت ملی…

زمان رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام مشخص شد. جربه فیلتیرینگ در ایران می گویند که پلتفرم های فیلترشده، رفع فیلتر نمی شود.

به گزارش«شایانیوز» مانند تلگرام، که هر چند بعد از ماجراهای دی ماه ۹۶، مدتی رفع فیلتر شد اما در اردیبهشت ماه ۹۷ برای همیشه فیلتر شد. یکی از روزنامه ها اخیرا نوشته که احتمال ادامه فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌آپ در ایران بسیار زیاد است.  این احتمال از آن رو می‌رود که «دستور به حذف این دو برنامه‌ از استورهای ایرانی مانند بازار» صادر شده است.

زمان رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام مشخص شد

با توجه به ماجراهای شهریور ۱۴۰۱ در کشور شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفت به صورت موقت اینستاگرام و واتس آپ را مسدود کند این در حالی بود که مردم گمان می کردند اینترنت جهانی کاملاً مسدود شده است. 

ناظر مجلس در کارگروه فیلترینگ در این زمینه اذعان داشته است:

 اینستاگرام و واتس‌اپ تنها در صورت پذیرش شروط جمهوری اسلامی اجازه فعالیت دارند. فیلترینگ کنونی به دستور شورای امنیت کشور است نه کمیته فیلترینگ

اعمال محدودیت‌های حداکثری بر فضای مجازی و مسدود شدن دسترسی کاربران به عمده پلتفرم‌های خارجی، به گونه‌ای‌است که به‌نظر می‌رسد نسخه کامل و بی‌نقصی از طرح صیانت در حال اجراست. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که احتمالا فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ دیگر رفع نخواهد شد و این دو پلتفرم محبوب به سرنوشتی مشابه تلگرام دچار خواهند شد.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای می‌گوید: 

 بازگشت شرایط کشور به حالت عادی و رفع فیلتر شبکه های اجتماعی منوط به این است که دستگاه‌های امنیتی کشور گزارشی بدهند که به صورت کامل اغتشاش‌گران یا بازداشت شدند یا اینکه از کشور متواری شده‌اند. در خصوص اینستاگرام و واتس‌اپ تمامی مسائل وابسته به این است که آیا با ایران همکاری می‌کنند یا نه.

منبع : شایا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید