سالروز ورود آزادگان به وطن در سال ۱۴۰۰ چه روزی است ؟

0
91

سالروز ورود آزادگان و اسرا به وطن در سال ۱۴۰۰

۲۶ مرداد ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور عزیزانی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

تاریخ سالروز ورود آزادگان به وطن

سالروز ورود آزادگان به وطن در تقویم ۱۴۰۰ مصادف است با سه شنبه ، ۲۶ مرداد[ اَسَد ] ۱۴۰۰
۲۶ / ۵ / ۱۴۰۰

سالروز ورود آزادگان به وطن در تقویم قمری ۱۴۰۰

سالروز ورود آزادگان به وطن در تقویم قمری سال ۱۴۰۰ مصادف است با الثلاثاء ، ۸ محرم ۱۴۴۳
۸ / ۱ / ۱۴۴۳

سالروز ورود آزادگان به وطن در تقویم ۲۰۲۱

سالروز ورود آزادگان به وطن در تقویم قمری مصادف است با ۲۰۲۱ August 17 , Tuesday
۱۷ – ۸ – ۲۰۲۱

بازگشت اسرا و آزادگان به وطن

۲۶ مرداد ۱۳۶۹ یکی از خاطره‌انگیز‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است که شاهد حضور و آزادی مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف کنند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای از صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.

آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند و جمعی مخلص، مقاوم، اهل ایثار و فداکاری و صاحب دل هایی خسته بودند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند. آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسانیات رهایی پیدا کرده بودند.

ای آزادگان، تاریخ هیچ گاه شما را که درس مقاومت و ایستادگی و آزادگی به جهان داده اید فراموش نخواهد کرد. شما از جان مایه گذاشتید و امروز ما تنها می توانیم قطره ای باشیم در برابر دریای صفا و صلابت و استواری شما. ای راست قامتان پیروز که «استواری» شرمنده شماست و «صبر» درس استقامت را از شما آموخت، ای کسانی که عطرهای بهشتی در پیراهن دارید و عشق در ضمیر خود می پرورید و ای کسانی که شهادت را به چشم تجربه کردید و شهیدی زنده از مجموعه شهدای همیشه جاوید انقلابید.

منبع : دلگرم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید