سرمربی سابق بارسلونا در تیم ملی برزیل؟!

0
23

اسکولاری، مربی پیشین برزیل، معتقد است انریکه برای هدایت سلسائو صلاحیت ندارد.

در هفته‌های گذشته شایعاتی درباره احتمال منصوب شدن لوئیس انریکه به عنوان سرمربی تیم ملی برزیل مطرح شده بود ولی این گزارش‌ها در حد شایعه باقی ماند و گمانه‌زنی‌هایی هم درباره شانس انریکه برای هدایت تیم ملی پرتغال و بعضی تیم‌های ملی دیگر مطرح بود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ورزش سه؛ ولی دیروز رسانه برزیلی UOL Esporte اعلام کرد مذاکراتی جدی بین فدراسیون فوتبال این کشور و انریکه در حال انجام است. این رسانه می‌گوید مذاکرات به مراحل پیشرفته رسیده و قرار است ادنالدو رودریگز، رئیس فدراسیون این کشور، هفته آینده به اروپا سفر کرده و انتخاب انریکه را قطعی کند.

این خبر باعث تعجب لوئیز فیلیپه اسکولاری شده است. او که در سال ۲۰۰۲ برزیل را قهرمان جهان کرد، می گوید که انریکه نباید مربی سلسائو شود: «انریکه به عنوان مربی چه دستاوردی داشته است؟ برای هدایت برزیل باید کارنامه درخشانی در مربیگری داشته باشید. انریکه مربی بسیار خوبی است ولی تقریبا همه جا ناکام مانده است. از نظر من مورینیو صلاحیت بسیار بیشتری برای مربیگری برزیل دارد چون تقریبا در همه جا قهرمان شده است. نمی فهمم چرا انریکه باید نامزد مربیگری برزیل باشد؟»

لازم به ذکر است که انریکه در رده باشگاهی سابقه هدایت رم، سلتا و بارسلونا را دارد. او با بارسا در فصل ۱۵-۲۰۱۴ فاتح سه گانه شد ولی در سال ۲۰۱۷ پس از ناکامی در لالیگا و لیگ قهرمانان از هدایت بارسا کنار رفت. انریکه از سال ۲۰۱۸ مربی اسپانیا بود و با این تیم به نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ رسید و در لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۱ نیز نایب قهرمان شد. او با لاروخا در جام جهانی ۲۰۲۲ نتوانست از یک هشتم نهایی بالاتر برود و پشت سد مراکش ماند.

منبع : شایا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید