سروش: پیشنهاد نمایندگان برای پرداخت یارانه کرونا جهت رفع مشکلات اقتصادی قشر آسیب‌پذیر

0
137یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که امروز نمایندگان در جلسه فوق‌العاده کمیسیون بهداشت بر ضرورت اختصاص یارانه برای رفع مشکلات اقتصادی اقشار آسیب‌پذیر و تامین بی درنگ تجهیزات درمانی و بیمارستانی تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل سروش در مطلبی در کانال تلگرامی خود به ارائه توضیحاتی درباره جلسه فوق العاده کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس مجلس و وزیر بهداشت درباره کرونا پرداخت؛ جلسه‌ای که در محل برگزاری جلسات علنی مجلس تشکیل شد.

وی توضیح داد: در این نشست سه ساعته با حضور  بیش از ۵۰ نماینده اقدامات انجام شده برای پیشگیری از شیوع کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ۲۰ نفر از نمایندگان دغدغه‌هایشان را درباره مقابله با شیوع کرونا مطرح کردند.

وی با بیان اینکه نمکی وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا گزارشی از روند اقدامات انجام شده ارائه کرد، افزود: در این جلسه نمایندگان پیشنهادات متنوعی را مطرح کردند که از جمله آن درخواست قرنطینه مراکز پرآلوده همچون استان‌های گیلان، مازندران، قم و تهران است.

سروش درخواست ارتقای فرماندهی ستاد مقابله با کرونا از سطح وزیر بهداشت به رییس‌جمهوری، ضرورت تامین بی درنگ تجهیزات درمانی و بیمارستانی برای کادر درمان به عنوان سربازان خط مقدم مقابله علیه کرونا، ارائه بسته تشویقی برای کادر درمان و پرستاران و استفاده از منابع مالی شستا، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و هلدینگ‌های پتروشیمی، برای تهیه و توزیع ماسک، لباس، عینک و سایر ملزومات کادر درمانی را از جمله پیشنهادات نمایندگان در این جلسه عنوان کرد.

نماینده تهران ادامه داد: همچنین در این جلسه نمایندگان پیشنهادات دیگری همچون اختصاص و پیش‌بینی یارانه کرونا برای رفع مشکلات اقتصادی قشر آسیب‌پذیر، ارایه طرح دو فوریتی برای ارتقای بودجه بهداشت، درمان و سلامت، تشکیل کمیته ویژه ای در کمیسیون بهداشت و درمان برای پیگیری و نظارت بر روند اقدامات صورت گرفته، تامین هزینه‌های مادی مقابله با کرونا از محل صندوق ذخیره ارزی یا ورود سران قوا در نشست شورای هماهنگی اقتصاد به بحث تامین هزینه‌های مقابله با کرونا و فعال شدن دپیلماسی پارلمان برای برقرار روابط بیشتر با کشورهای دنیا برای دریافت تجارب آنها در زمینه مبارزه با کرونا و تامین تجهیزات درمانی و بهداشتی از جمله الکل، ماسک و سایر اقلام ضروری را مطرح کردند.

انتهای پیامنوشته سروش: پیشنهاد نمایندگان برای پرداخت یارانه کرونا جهت رفع مشکلات اقتصادی قشر آسیب‌پذیر اولین بار در ایسنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید