شناسایی یک باگ عجیب در آیفون که باید مواظب باشید!

0
37

باگ عجیب ایفون

برخی کاربران آیفون و آیپد با مشکل عجیبی مواجه شده‌اند که باعث می‌شود این مرورگر هنگام تایپ برخی کلمات و کاراکترهای خاص در نوارآدرس سافاری، با مشکل مواجه شود.

به گزارش وقت صبح به نقل از زومیت، تعدادی از دارندگان آیفون و آیپد مشکل عجیبی را گزارش داده‌اند که باعث می‌شود هنگام تایپ برخی حروف خاص، مرورگر سافاری گوشی یا تبلت آن‌ها به‌درستی کار نکند.

مشخص نیست دقیقاً چه عاملی باعث بروز این باگ شده است اما بسیاری از کاربرانی که iOS ۱۶ را نصب کرده‌اند در حساب‌های توییتر خود گزارش‌هایی درمورد آن به‌اشتراک گذاشته‌اند.

از کار افتادن پس‌از تایپ برخی حروف و کاراکترها

مشکل این‌جا است که وقتی بخواهید در نوار آدرس سافاری حروف خاصی را تایپ کنید، این مروگر بلافاصله از کار می‌افتد. این یعنی نمی‌توانید جستجوی خود را به‌طور کامل انجام دهید یا آدرس سایت موردنظرتان را به‌طور کامل در این مرورگر وارد کنید.

به‌نظر می‌رسد این آسیب‌پذیری روی همه‌ی نسخه‌های iOS ۱۶ تأثیر می‌گذارد و جالب این‌جا است که به‌نظر می‌رسد کاربران آیفون در برخی کشورها با این مشکل مواجه نشده‌اند.

باگ از کار افتادن سافاری ابتدا ازطرف کاربران توییتر شناسایی شد. به‌عنوان مثال اگر با آیفون ۱۴ در سافاری عبارت Wells Fargo را در نوار آدرس تایپ کنید، این مرورگر بلافاصله پس‌از تایپ سه‌حرف اول یعنی Wel از کار می‌افتد.

به گزارش ۹to۵Mac، تعدادی از کلمات و جستجوهای مختلف که به‌نظر می‌رسد باعث ایجاد مشکل فوق می‌شود شامل bes، tar، pla، sta، old، wel و wal است. مطمئناً ترکیب‌های دیگری نیز وجود دارند که باعث ایجاد مشکل در سافاری خواهند شد.

امکان دارد این باگ به‌دلیل نوع شکل ارائه‌ی متن باشد که هنگام تایپ‌کردن در نوار آدرس سافاری دربخش پیشنهادها ظاهر می‌شوند. اولین گزارش‌های مربوط به این مشکل در فاصله‌ی شب تا صبح دوشنبه مطرح شده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد مشکل مورداشاره نوعی ایراد سمت‌سرور است.

این یعنی اپل احتمالاً قادر خواهد بود بدون انتشار به‌روزرسانی جدید، باگ مذکور را رفع کند.

البته به‌نظر می‌رسد اپل یک به‌روزرسانی سمت‌سرور برای برطرف کردن مشکل ازکار افتادن سافاری با تایپ حروف و عبارات خاص ارائه کرده است. آیا شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید؟

منبع : وقت صبح

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید