ضرورت ایجاد اماکن ورزشی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

0
123ایسنا/خوزستان یک کارشناس فوتبال گفت: اگر مسئولان خوزستان می خواهند در آینده شاهد کاهش هزینه ها در مقابله با آسیب های اجتماعی باشند، باید از همین امروز و ابتدای سال ۹۹ با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، اقدام به ایجاد اماکن ورزشی خصوصا زمین های چمن فوتبال و ایستگاه های ورزش عمومی کنند.

محسن بابادی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: یکی از مسائلی که فوتبال کشور و خوزستان را به شدت آزار می دهد، کمبود امکانات ورزشی خصوصا سرانه اماکن ورزشی به ازای تعداد افراد است. در حقیقت اماکن ورزشی فعلی همان هایی اند که سه دهه پیش که جمعیت نصف تعداد فعلی بود، تاسیس شدند ولی با ۲ برابر شدن جمعیت، نه تنها تعداد این اماکن چندان افزایش پیدا نکرد، بلکه همان ها نیز فرسوده یا از رده خارج شدند یا به طور کلی نابود و بر اثر تغییر کاربری تبدیل به مجتمع های تجاری و مسکونی آنچنانی شدند.

وی ادامه داد: با این تغییر کاربری نیز هم جامعه ورزشی مستاصل شده و هم متاسفانه نوجوانان و جوانان رو به فساد آورده اند، ضمن این که هیچ سهمی از این برج های چند طبقه و مجتمع های تجاری نصیب آن ها نشده و تازه بیکاری ها چند برابر و تنها جیب عده ای پُرتر شد. جامعه ای که دیگر فاکتور ها و ملاک های اخلاقی اش همچون چند دهه قبل نبوده و زمینه ابتلا به آسیب های اجتماعی آن نیز چند برابر شده است؛ استعمال انواع مخدرها و روانگردان ها، رشد فزاینده قهوه خانه ها و سایر پاتوق ها و پارتی ها در بسیاری از همین برج های چند طبقه و همچنین مصرف مشروبات الکلی و شب بیداری های ویرانگر نیز جایگزین ورزش و نشاط جوانان در زمین های فوتبال و سالن های ورزشی شد.

این کارشناس فوتبال بیان کرد: بنابراین اگر مسئولان خوزستان می خواهند در آینده شاهد کاهش هزینه ها در مقابله با چنین آسیب های اجتماعی باشند، باید از همین امروز و ابتدای سال ۹۹ با برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت، اقدام به ایجاد اماکن ورزشی خصوصا زمین های چمن فوتبال و ایستگاه های ورزش عمومی کنند.

وی عنوان کرد: برایم جای سوال است که چرا در مهد فوتبال کشور و استانی که به فرموده معمار کبیر انقلاب، دینش را به اسلام ادا نموده، جوان علاقه مند به فوتبال و ورزش باید هزینه اجاره چمن مصنوعی و طبیعی، سالن فوتسال یا ثبت نام در باشگاه های ورزشی را نداشته باشند؟ مشکل کجاست؟ قطعا جایی از کار می لنگد. آن هم استانی که روی دریایی از گنج سیاه خفته است. پس می طلبد استاندار زحمت کش خوزستان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان و همچنین هیات ورزش های همگانی، هیات فوتبال استان و … با تشکیل جلساتی مشترک، بحث افزایش سرانه ورزشی استان را بررسی و راهکارهای لازم جهت برنامه ریزی کوتاه مدت، بلندمدت و تخصیص بودجه آن را موشکافی کرده و با اتخاذ تدابیری ویژه و استفاده از دانش اساتید دانشگاه ها و تجربیات پیشکسوتان دلسوز ورزش استان، در این خصوص گامی اساسی بردارند.

بابادی گفت: انجام این اقدام کار سختی نیست و تنها به همدلی، یکرنگی و پای کار بودن نیاز است. همان گونه که در مقابل سیلاب، کرونا و سایر اتفاقات ناخوشایند شاهد همبستگی بوده ایم، اکنون نیز انتظار داریم در حرکتی جهادی با تشکیل کارگروه هایی، این موضوع ضروری نیز مدنظر قرار بگیرد تا شاهد افزایش سطح سلامتی روحی و جسمی جامعه و همچنین کاهش بزهکاری و جرم و جنایت در استان طی چند دهه آتی باشیم.

انتهای پیامنوشته ضرورت ایجاد اماکن ورزشی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی اولین بار در ایسنا پدیدار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید