ضرورت کمک به خیریه ها بیش از هر زمان دیگری احساس می شود

0
133


ضرورت کمک به خیریه ها بیش از هر زمان دیگری احساس می شود

دغدغه حفظ سلامتی در کنار ادامه مسیر زندگی سخت و پیچیده شده و چالش مهمی را با نام «بقا» به دغدغه های سازمان ها، نهادها و ارگان ها اضافه کرده است. محک نیز به عنوان سازمانی مردم نهاد که در حدود سه دهه فعالیت خود حمایت از بیش از ۳۵ هزار کودک مبتلا به سرطان را در کارنامه و تجربه فعالیت خود دارد، تلاش کرده تا در این شرایط با توجه به ضرورت همراهی با تغییرات، بهترین تصمیمات را اتخاذ کند تا ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان نه تنها متوقف نشود، بلکه با آینده پژوهی بتواند شایسته تر از گذشته در اختیار آنها قرار گیرد.

«مهدی خواجه نوری» معاون مدیرعامل موسسه محک در خیریه، با اشاره به ضرورت داشتن یک برنامه منسجم به منظور رویارویی با این بحران عمومی سلامتی و عدم ثبات اقتصادی در کشور، گفت: « مؤسسه خیریه محک ، همواره تلاش می کند در تصمیم گیری های خود به مصلحت تمام ذیربطانش فکر کند.

این سازمان همراه با تغییرات، منعطف تر به مسئولیت خود عمل کرده است و با تکیه بر دانش و تجارت اقداماتی را هم راستا با شیوع ویروس کرونا انجام داده است. حال اینکه امروز برای عبور از این بحران سراسری، زیر سقف محک چه می گذرد شاید سؤال بسیاری از نیکوکاران و افرادی باشد که این سازمان را بستری برای عمل به مسئولیت اجتماعی شان انتخاب می کنند.»

تغییر روش های کمک به کودکان مبتلا به سرطان در پاندمی کرونا

خواجه نوری در خصوص اقدامات انجام شده در واحد جلب مشارکت محک همزمان با شیوع ویروس کرونا ، افزود: «پس از شیوع کرونا، با توجه به اهمیت حفظ سلامتی تمام ذیربطانمان فعالیت دفاتر و واحد قلک متوقف شد و بعد یک دوره کوتاه با رعایت پروتکل های بهداشتی مجددا شروع به کار کردند.

همچنین در این مدت تلاش شده است تا با توسعه روش های کمک از راه دور و روش هاى آنلاین، اهدای کمک های نیکوکاران به کودکان مبتلا به سرطان را تسهیل کنیم تا درمان فرزندانمان متوقف نشود. طراحی وب سایت جدید محک که امروز شاهد آن هستید، یکى از اقداماتی است که در پاسخ به درخواست های مربوط به برقراری ارتباطات آنلاین اعضای این خانواده بزرگ با محک ایجاد شده است. بدین ترتیب از این پس پرداخت کمک های نیکوکارانه یاوران گرانقدر محک به صورت آنلاین و سفارش های آنلاین محصولات محک در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد بود. همچنین از آنجایی که قلک یکی از قدیمی ترین روش ها برای تأمین هزینه های درمان کودکان مبتلا به سرطان به شمار می رود و آمارهایمان در سال گذشته نشان می دهد که بیش از ۷۵ درصد بودجه مورد نیاز برای درمان فرزندان مان را همین قلک ها تأمین کرده اند، به منظور استفاده کمتر از وجه نقد در شرایط کنونی کشور، نسبت به نصب QR Code بر روی قلک های محک اقداماتی صورت گرفته است، تا نیکوکاران بتوانند با اسکن آن کمک های خود را به صورت آنلاین درون قلک ها بریزند.»
معاون مدیر عامل محک در خیریه با اشاره به اهمیت و ضرورت کمک به خیریه ها در شرایط کنونی کشور ادامه داد: «زندگی فرزندان کوچک محک سال هاست که با فاصله گذاری اجتماعی عجین شده، چرا که ضعف سیستم ایمنی بدن کودکان مبتلا به سرطان، آنها را در برابر کوچک ترین ویروس و میکروبی ضربه پذیر می کند. قهرمانان کوچک محک برای پیروزی در مسیر درمان سرطان سخت مبارزه می کنند و این روزها شرایط برای شان دشوارتر شده است. ما نیز تلاش می کنیم تا با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی درمان فرزندانمان ادامه داشته باشد. بر همین اساس اکنون ضرورت کمک به خیریه ها که آلامی را از انسان ها می کاهد بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و محک نیز به عنوان یک خیریه پیشرو در به کارگیری تمام ظرفیت های خود برای همکاری با جامعه مدنی و نیکوکاران اهتمام می ورزد. به امید آنکه با همدلی تمامی ارکان جامعه، کشورمان و همه جهان این روزهاى سخت را با سلامتی سپری کنند.»

منبع :
رکنا

منبع : برخط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید