علی پروین می‌گفت بروید و فقط به استقلال نبازید/ بازیکن اعتراف کرده اما آقایان می‌گویند هند نبوده است!

0
110

به گزارش وانانیوز، 

خیلی‌ها ترس از نباختن را دلیل تساوی اعضاب خُردکن دربی دانستند درحالی که پیشکسوت پرسپولیس معتقد است این موضوع مربوط به امروز نیست و در دهه ۶۰ هم مربیان چنین تفکری داشتند! باور نمی کنید مصاحبه  با مرتضی کرمانی مقدم را بخوانید:

به رغم آن که مدتی از دربی گذشته اما هنوز هم حرف از کسل کننده بودن آن ورد زبان فوتبالی هاست. نظر شما چیست؟

اصلا حرف دربی را هم نزنید، حوصله سربر و افتضاح بود. سه تا موقعیت درست و حسابی روی دروازه دو تیم ندیدیم اما قابل پیش بینی بود.

چرا؟

سرمربی نمی خواهد دربی را ببازد و این مختص یحیی یا فرهاد نیست. زمان ما هم علی آقا پروین استادمان می گفت بروید و فقط به استقلال نبازید!

یعنی علی پروین تیم را برای تساوی و نباختن به زمین می فرستاد؟

ببینید بحث نباختن یا تساوی نبوده و نیست. هرکسی دوست دارد دربی را ببرد تا هفته ها محبوب هواداران شود اما از آن طرف باخت این بازی هم تبعات تلخی دارد. اگر ببازید کار شما تمام است. شکست دربی ۱۰ برابر بقیه باخت ها مربی و بازیکن را تحت فشار قرار می دهد. البته دربی های زمان ما قشنگ تر بود.

دلیلش چه بود؟

به نظرم حضور بازیکنان تکنیکی یا کار دربیار خیلی اهمیت دارد. به نظرم دربی یا بازی های بزرگ بازیکن بزرگ و فوق ستاره هم می خواهد.

استقلال و پرسپولیس ستاره یا فوق ستاره ندارند؟

ما بازیکنان خیلی خوبی در هر دو تیم می بینیم اما در پرسپولیس و استقلال یک علی کریمی یا مجتبی جباری دیده می شوند؟ ناصر محمدخانی یا شاهرخ بیانی داریم؟ زیبا شدن دربی ها در گذشته به خاطر وجود همین ستاره ها بود.

در بازی با هوادار، پرسپولیس تحت تأثیر دربی نبود؟

به نظرم این طور نبود و پرسپولیس بازی خوبی جلوی هوادار انجام داد. در نیمه اول کاملا بازی دست پرسپولیس بود و بی دقتی مهاجمان کار را سخت کرد. در همان نیمه اول پرسپولیس می توانست دو یا ۳ گل بزند. گل دومی هم که خوردیم هند بود و…

ولی رضا سخندان سرپرست دپارتمان داوری گفته است هند نبوده است؟

خود بازیکن هوادار اعتراف کرده و حالا آقایان می گویند هند نبوده است؟! متوجه نمی شوم! البته یک نکته را بگویم که امیدوارم این دو امتیازی که مقابل هوادار از دست دادیم در ادامه فصل پرسپولیس را اذیت نکند. بردن تیم های پایین جدولی برای قهرمان شدن در لیگ خیلی مهم است و نباید جلوی این تیم ها موقعیت گل خراب کرد.

البته الان پرسپولیس با صدر جدول ۳ امتیاز فاصله دارد. به نظر شما قابل جبران است؟

آرام آرام به نیم فصل نزدیک می شویم و باید زودتر به صدر برسیم. تیمی که می خواهد قهرمان شود با قهرمانی نیم فصل به این هدف نزدیک تر می شود. یکسری مشکلات هم وجود دارد که باید حل شود. پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس باید باز شود. پرسپولیس اگر جام می خواهد باید با جذب بازیکنان خارجی تقویت شود. این بازیکنان تاجیک چرا یک ماه بلاتکلیف هستند و این شرایط اصلا جالب نیست.

بازی آینده پرسپولیس برابر پیکان است. نظری ندارید؟

نباید اجازه بدهیم پیکان هم هوادار شود! این درست که استقلال ۳ گل به پیکان زده اما این تیم از پیش بازنده نیست. جلوی پیکان باید با تمرکز و هوشیاری کامل بازی کنیم تا انشالله ۳ امتیاز این مسابقه را بدست بیاوریم.

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید