فرهاد باید رفتار سیاستمدارانه تری با قدیمی ها داشته باشد/ سرمربی استقلال شب ها زود می خوابد!

0
231

به گزارش وانانیوز، 

جواد قراب بازیکن اسبق تیم استقلال در ارتباط با سالگرد درگذشت زنده یاد ناصر حجازی و اینکه فرهاد مجیدی در تازه ترین صحبت هایش خودش را پسر او معرفی کرده اظهاراتی را مطرح کرد:

درباره زنده یاد ناصر حجازی چه صحبتی میتوان انجام داد؟

خاطرات ما با ناصر بی پایان است و هرگز از یاد نمی رود. خاطراتی پر از اتفاقات زیبا. خدا رحمتش کند. ناصر، منصور، عزت، غلامحسین و… همه اینها رفقا و همبازی های خوب ما بودند.

چه خاطره شیرینی از ناصر حجازی دارید؟

شیرین ترین خاطره من بازی مقابل کره شمالی است. همان کره شمالی که در جام جهانی ۱۹۶۶، ایتالیا را شکست داده بود. یک تیم فوق العاده. ناصر آن روز درون دروازه تیم ایران ایستاده بود. ما در خاک کره شمالی بازی می کردیم. ناصر در آن دیدار بی نظیر بود، قیامت کرد و نگذاشت یک توپ از دروازه رد شود .از این بهتر نمیشد. از این خاطره شیرین تر چه چیزی را بگویم!

درباره خصوصیت های اخلاقی ناصر حجازی صحبتی دارید؟

ناصر یک انسان رک بود. رو راست. صادق و یک آزاده. او اینقدر رک بود که نمی گذاشت حرفی در دلش بماند و آن را بیان می‌کرد. یکی دیگر از خصوصیاتش خانواده دوستی اش بود. ناصر عاشق زن و بچه اش بود. هیچ چیز را به اندازه آنها دوست نداشت.

فرهاد مجیدی در تازه ترین صحبت هایش خودش را پسر ناصر حجازی معرفی کرده و ظاهراً دوست دارد سبک و سیاق او را دنبال کند. به نظر شما این دو در چه زمینه هایی به هم شبیه هستند؟

در رابطه با ناصر باید واقعیت را گفت. او بسیار خوش تیپ و خوش پوش بود. هرچی می پوشید، به او می آمد. مجیدی هم تقریباً همینطور است. به هر حال خیلی ها این دو نفر را دوست دارند و نمی‌توان علاقمندی طرفدارانشان را نادیده گرفت. اما در ارتباط با بحث فوتبالی شاید در تاریخ باشگاه تاج و استقلال دیگر کسی مثل ناصر حجازی نباشد ولی از مجیدی بهتر خیلی ها بودند. اما فرهاد توانسته به عنوان یک فوتبالیست و مربی محبوب خودش را در دل هواداران استقلال جا کند. او شخصیت بالایی دارد. بچه پاکی است و من در همه این سال‌ها هرگز نشنیدم که کارهای ناشایستی از او سرزده باشد. تا جایی که می‌دانم به موقع می خوابد و اهل حاشیه هایی که خیلی از فوتبالیستها دارند، نیست. این فصل هم خیلی سختی کشید و توانست تیم استقلال را به عنوان قهرمانی برساند.

مجیدی این حرف‌ها را در واکنش به برنامه فوتبال برتر زد که ظاهراً به او گفته بودند باید در آن برنامه شرکت کند اما از آنجا که ناصر حجازی هم زیر بار حرف زور نمی رفت او هم گفته که من پسر حجازی هستم و زیر بار حرف زور نمی روم. از این نظر این دو نفر را چقدر شبیه هم می بینید؟

خدا مرحوم دهداری را بیامرزد، با اینکه او معلم اخلاق بود ولی ناصر حجازی زیر بار حرف مرحوم دهداری هم نرفت. زمان بیاتی هم زیر بار حرف سرمربی تیم نرفت. اما در رابطه با فرهاد مجیدی باید بگویم خوب است که دنباله روی ناصر شده و می‌خواهد رفتار و کردار او را تکرار کند. همیشه داشتن یک الگوی خوب به موفقیت انسان کمک می کند. فقط مجیدی باید یک مقداری سیاست هم داشته باشد.

منظورتان را واضح تر بیان می کنید؟

ببینید کسی که در جایگاه فرهاد مجیدی قرار می‌گیرد باید کمی سیاست به خرج بدهد. اگر این حرف را میزنم دلیل بر این نیست که می خواهم کنار تیم بروم یا از من استفاده کند. اصلا! بحث اینها نیست. هر طور خودش صلاح می‌داند می‌تواند نفرات تیمش را در کادر فنی تشکیل بدهد. اما اگر در پی خوشبخت شدن است و میخواهد همه او را از صمیم قلب دوست داشته باشند باید کمی هم به بزرگترها و قدیمی تر ها توجه کند. ما همه عاشق موفقیت استقلال هستیم. برای مان فرقی نمی کند این موفقیت با مجیدی باشد یا فردی دیگر، همین حالا که استقلال قهرمان شده من و همسرم و بچه هایم همگی از صمیم قلب خوشحالیم. خیلی هم خوب است که مجیدی بتواند با استقلال قهرمان شود. اما بهتر است کمی در کارش و در رفتارش با قدیمی ترها تجدید نظر کند.

حرف باقیمانده ای دارید؟

باز هم به خانواده ناصر حجازی تسلیت میگویم. به همسر محترمش، آتیلا و آتوسا. فرزندانشان، عروس و داماد این خانواده. امیدوارم همیشه همگی خوش و خرم باشند. ناصر حجازی هرگز فراموش نمی شود. اگر من در مراسمش شرکت نکردم به این دلیل است که شرایط به شکل شده که هر جایی نمی توان رفت. یادش گرامی و روحش شاد.

 

 

 

منبع : وانا نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید